Версія для друку
Понеділок 30 вересня

VІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної хореографії імені Павла Вірського

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

П О Л О Ж Е Н Н Я

про VІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної хореографії
імені Павла Вірського

 

2019-2020 рр.

І. Загальні положення та мета фестивалю-конкурсу

VІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної хореографії імені Павла Вірського (далі – фестиваль - конкурс) проводиться з метою збереження і розвитку народних традицій хореографії, збагачення професійного і аматорського мистецтва, підвищення художнього рівня балетмейстерських постановок, активізації організаційно-творчої та пошукової роботи фольклорних експедицій, фіксації скарбів танцювального мистецтва України.
Засновником фестивалю-конкурсу є Національна хореографічна спілка України.
Організатори фестивалю – конкурсу: управління культури обласних державних адміністрацій, Головне управління культури і мистецтв Київської міської державної адміністрації, установи (заклади), організації, підприємства культури.
Фестиваль – конкурс проводиться за підтримки Міністерства культури України.

Підготовку та проведення фестивалю – конкурсу здійснюють Всеукраїнський Організаційний комітет (далі – Всеукраїнський Оргкомітет), персональний склад якого затверджується засновником фестивалю – конкурсу. Всеукраїнський Оргкомітет є основним керівним органом фестивалю–конкурсу. Всеукраїнський Оргкомітет:

формує журі фестивалю – конкурсу, персональний склад якого затверджується засновником фестивалю-конкурсу;
складає графіки І обласного та ІІ регіонального турів, порядок організації ІІІ всеукраїнського туру, програму заключних заходів фестивалю - конкурсу, визначає дату і місце їх проведення;
координує співпрацю з регіонами з питань проведення фестивалю - конкурсу;
здійснює реалізацію усіх заходів з підготовки та проведення фестивалю – конкурсу;
визначає умови фінансування фестивалю – конкурсу.
До складу журі входять: представники МКУ, органів та установ культури, творчих спілок, діячі мистецтв України.
Для організації та проведення І обласного туру фестивалю - конкурсу в областях України, місті Києві створюються організаційні комітети фестивалю - конкурсу (далі –оргкомітети). Персональний склад оргкомітетів на місцях затверджується управліннями культури і туризму обласних державних адміністрацій, Головним управлінням культури і мистецтв Київської міської державної адміністрації.
Оргкомітети на місцях:
визначають концептуальні принципи, за якими відбудеться І обласний тур фестивалю – конкурсу, здійснюють їх організацію та проведення;
затверджують журі у складі провідних діячів культури і мистецтва, виконавців, мистецтвознавців та науковців з хореографічного та музичного жанрів, спеціалістів з національного костюму;
формують програми відібраних колективів для участі у ІІ регіональному та ІІІ всеукраїнському конкурсному турах фестивалю - конкурсу;
забезпечують участь колективів – переможців у заключних гала – концертах фестивалю – конкурсу.

ІІ. Порядок та умови проведення фестивалю-конкурсу

У фестивалі - конкурсі можуть брати участь хореографічні колективи та солісти у жанрі народної хореографії, колективи української діаспори.
Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної хореографії імені Павла Вірського проводиться раз на три роки, у три тури: перший – обласний; другий – регіональний, третій – всеукраїнський та заключні гала -концерти.
Перший - обласний тур фестивалю - конкурсу проходить у вересні – грудні 2019 року в областях України, у місті Києві.
За підсумками І обласного туру до ІІ регіонального туру фестивалю-конкурсу рекомендуються по одному переможцю кожної номінації.
Оргкомітети надсилають до 15 січня 2020 року Всеукраїнському Оргкомітету такі матеріали:
творчий звіт за підсумками І обласного туру;
копії відзнятого відео матеріалу, відгуки в пресі, фотографії;
заявки на участь колективів у ІІ регіональному турі.
Другий - регіональний тур фестивалю - конкурсу переможців обласних переглядів відбудеться в 6 регіонах України у березні – червні 2020 року.
Перегляди ІІ регіонального туру проводяться Всеукраїнським журі за окремим графіком. Журі визначають переможців - І, ІІ, ІІІ місця в кожній номінації. Всіх учасників відзначають дипломами ІІ регіонального туру VІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського (переможець ІІ регіонального туру та учасник ІІ регіонального туру).
Переможці ІІ регіонального туру - колективи та солісти всіх номінацій, відібрані і рекомендовані всеукраїнським журі для участі в ІІІ всеукраїнському турі.
Третій – всеукраїнський тур фестивалю – конкурсу та гала-концерти професійних і аматорських колективів - переможців відбудуться у м. Києві в жовтні – листопаді 2020 року.

VІ Всеукраїнський фестиваль – конкурс народної хореографії проводяться за номінаціями:

А – професійні колективи (хореографічні ансамблі творчих об'єднань, філармоній та театрів, концертно-гастрольних організацій тощо);
В – професійні хореографічні ансамблі і групи, що належать до силових відомств України;
С – професійні ансамблі пісні і танцю;
D - аматорські хореографічні колективи віком від 16 років (палаців, будинків, центрів культури, клубів, навчальних установ всіх систем і відомств крім ансамблів учбових закладів Міністерства культури України);
D1 - аматорські хореографічні колективи віком до 16 років, (загальноосвітніх шкіл, палаців, будинків, центрів дитячої творчості, початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів клубних закладів);
E – хореографічні колективи спеціалізованих навчально – виховних закладів Міністерства освіти України;
F – сільські колективи віком від 16 років;
F1 – сільські колективи віком до 16 років;
K – колективи спеціальних учбових закладів культури і освіти (хореографічні колективи учбових закладів І - ІІ ступеня акредитації);
K1 – колективи спеціальних учбових закладів культури і освіти (хореографічні колективи учбових закладів ІІІ - ІV ступеня акредитації);
L – професійні хореографічні ансамблі малих форм (до 5 осіб), солісти (в тому числі учбові заклади системи МКУ);
M – аматорські хореографічні ансамблі малих форм (до 5 осіб), солісти.
N – аматорські хореографічні колективи національних меншин України (хореографічні колективи різних національностей палаців, будинків, центрів національних культур, національно – культурних громадських об’єднань).
О –сучасний український танець (стилізація народного танцю). Аматорські колективи віком від 16 років.
О1 –сучасний український танець (стилізація народного танцю) . Аматорські хореографічні колективи віком до 16 років.

Оцінка виступів учасників фестивалю – конкурсу визначаються на засіданні журі відкритим голосуванням з кожної номінації окремо за 10-бальною системою.

Члени журі оцінюють виступи учасників за наступними критеріями:
художній рівень постановки: драматургія та режисура танцю;
відповідність музики і хореографії;
чистота виконання, чіткість малюнка, технічна майстерність;
виразність, емоційність, динаміка виконання та атмосфера танцю;
автентична відповідність до хореографічної лексики, костюму, сценографії;
сценічна культура;
оригінальність сценічного твору.
Окремо оцінюється загальна сценічна культура, техніка танцю, музичне оформлення, костюми і загальний вигляд колективу.

ІІІ. Вимоги до учасників фестивалю-конкурсу

Хореографічні композиції колективів і виконавців, які беруть участь у фестивалі – конкурсі повинні будуватися на фольклорі, народних традиціях, звичаях та обрядах різних національностей України (українські танці та народні танці національних меншин будь-якого жанру та стилю - від сценічної обробки фольклорних танців до сучасних винаходів нових форм у національній хореографії). Тривалість виступу колективу у І та ІІ турах до 15 хвилин, у ІІІ турі – до 10 хвилин; ансамблів малих форм та солістів - до 10 хвилин у І та ІІ турах, та до 5 хвилин у ІІІ турі.
Всі перегляди конкурсних виступів - публічні.
Виступи в усіх турах мають бути у сценічних костюмах з використанням необхідного реквізиту та супроводу: фонограми або живого музичного супроводу.
Переможці ІІ регіонального туру, рекомендовані журі, подають на адресу Засновника – Національної хореографічної спілки України за адресою: 01032, м.Київ, бульвар Шевченка,50-52 документи про участь у ІІІ всеукраїнському турі конкурсу (відповідно до зразків 1,2), по 2 фотографії від колективу та соліста.

ІV. Фінансові умови
Витрати на проїзд та перебування учасників фестивалю-конкурсу під час проведення І та ІІ турів, а також проїзд під час проведення ІІІ туру - за рахунок відряджуючої сторони.
І обласний тур: Оплата поліграфічної продукції, витрати пов’язані з відрядженням представників Всеукраїнського Оргкомітету, адміністративної та організаційної групи здійснюється за рахунок асигнувань, передбачених МКУ у Державному бюджеті на відповідний рік.
Всі інші видатки щодо проведення туру – за рахунок асигнувань, передбачених в обласних та місцевих бюджетах на відповідний рік.
ІІ регіональний тур: Оплата видатків щодо участі колективів у регіональних конкурсах (проживання та харчування) проводиться за рахунок місцевих бюджетів. Оплата оренди приміщення, постановочні та організаційні витрати, рекламно-інформаційні послуги, друкована продукція та оплата відряджень членам журі, оргкомітету фестивалю - конкурсу та адміністративної групи, оплата роботи членів журі - за рахунок асигнувань, передбачених МКУ у Державному бюджеті на відповідний рік.
ІІІ всеукраїнський тур та гала-концерти: Фінансування здійснюється за рахунок асигнувань, передбачених МКУ у Державному бюджеті на відповідний рік.
V. Нагороди
«Гран-Прі» і звання Лауреата (2 відзнаки) - для професійного та аматорського хореографічних колективів.
Перше місце і звання Лауреата - 15 відзнак (по 1 відзнаці для всіх номінацій);
Друге місце і звання Лауреата -23 відзнаки (по 2 відзнаки для всіх номінацій);
Третє місце і звання Лауреата - 23 відзнаки (по 2 відзнаки для всіх номінацій);
Заохочувальні відзнаки:
10 відзнак за костюм, музичний супровід та заохочувальний приз;
5 відзнак для кращого хореографа-постановника.
Спеціальний приз – участь хореографічного колективу у Міжнародному фестивалю-конкурсу танцю народів світу «Веселкова Терпсихора» у м. Київ з 30 квітня по 02 травня 2021 р. (проживання та харчування 20 осіб під час проведення фестивалю-конкурсу за рахунок організаторів фестивалю).
VІ .Підсумки конкурсу
Рішення журі про відзначення кращих колективів, солістів, хореографів, музичного супроводу та костюмів має остаточний характер і оскарженню не підлягає.
Дипломи та спеціальні відзнаки (оригінальні статуетки) вручаються учасникам-переможцям третього туру на заключних Гала-концертах професійних та аматорських колективів.
За підсумками проведених конкурсів та Гала-концертів виготовляються матеріали на мультимедійних носіях.
Проведення фестивалю-конкурсу широко висвітлюватиметься засобами масової інформації.
Питання по конкурсу Запорізький Осередок НХСУ Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ЗАЯВКА НА УЧАСТЬ

у відбірковому обласному турі VІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу

народної хореографії імені Павла Вірського

Повна назва колективу______________________________________________

До якого закладу належить колектив _________________________________ __________________________________________________________________
П.І.Б. керівника ____________________________________________________
__________________________________________________________________Загальна кількість групи_____________________________________________
Контактний телефон керівника _______________________________________
Електрона адреса:____________________________________________________________


Назва номеру
Постановник
Номінація
Вікова категорія
Тривалість
номеру
Кількість учасників
1

2

3

ЗАЯВКУ подавати на адресу Запорізького обласного осередку Національної хореографічної спілки України.
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Читати 251 разів Останнє редагування Понеділок, 30 вересня 2019 13:40