search

Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної хореографії імені Павла Вірського

ЗАТВЕРДЖЕНО

Голова Національної хореографічної

         спілки України

________ _ Вантух М.М.

«____» 2016 року

П О Л О Ж Е Н Н Я

про V Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної хореографії

імені Павла Вірського

2016-2017 рр.

І. Загальні положення та мета фестивалю-конкурсу

V Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної хореографії імені Павла Вірського (далі – фестиваль - конкурс) проводиться з метою збереження і розвитку народних традицій хореографії, збагачення професійного і аматорського мистецтва, підвищення художнього рівня балетмейстерських постановок, активізації організаційно-творчої та пошукової роботи фольклорних експедицій, фіксації скарбів танцювального мистецтва України.

Засновником фестивалю-конкурсу єНаціональна хореографічна спілка України.

Організатори фестивалю – конкурсу: управління культури обласних державних адміністрацій, Головне управління культури і мистецтв Київської міської державної адміністрації, установи (заклади), організації, підприємства культури.

Фестиваль – конкурс проводиться за підтримкиМіністерства культури України.

Підготовку та проведення фестивалю – конкурсу здійснюють Всеукраїнський Організаційний комітет (далі – Всеукраїнський Оргкомітет), персональний склад якого затверджується засновником фестивалю – конкурсу. Всеукраїнський Оргкомітет є основним керівним органом фестивалю–конкурсу. Всеукраїнський Оргкомітет:

 • формує журі фестивалю – конкурсу, персональний склад якого затверджується засновником фестивалю-конкурсу;

 • складає графіки І обласного та ІІ регіонального турів, порядок організації ІІІ всеукраїнського туру, програму заключних заходів фестивалю - конкурсу, визначає дату і місце їх проведення;

 • координує співпрацю з регіонами з питань проведення фестивалю - конкурсу;

 • здійснює реалізацію усіх заходів з підготовки та проведення фестивалю – конкурсу;

 • визначає умови фінансування фестивалю – конкурсу.

До складу журі входять: представники МКУ, органів та установ культури, творчих спілок, діячі мистецтв України.

Для організації та проведення І обласного туру фестивалю - конкурсу в областях України, місті Києві створюються організаційні комітети фестивалю - конкурсу (далі –оргкомітети). Персональний склад оргкомітетів на місцях затверджується управліннями культури і туризму обласних державних адміністрацій, Головним управлінням культури і мистецтв Київської міської державної адміністрації.

Оргкомітети на місцях:

 • визначають концептуальні принципи, за якими відбудеться І обласний тур фестивалю – конкурсу, здійснюють їх організацію та проведення;

 • затверджують журі у складі провідних діячів культури і мистецтва, виконавців, мистецтвознавців та науковців з хореографічного та музичного жанрів, спеціалістів з національного костюму;

 • формують програми відібраних колективів для участі у ІІ регіональному та ІІІ всеукраїнському конкурсному турах фестивалю - конкурсу;

 • забезпечують участь колективів – переможців у заключних гала – концертах фестивалю – конкурсу.

ІІ. Порядок та умови проведення фестивалю-конкурсу.

У фестивалі - конкурсі можуть брати участь хореографічні колективи та солісти у жанрі народної хореографії, колективи української діаспори.

Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної хореографії імені Павла Вірського проводиться раз на три роки, у три тури: перший – обласний; другий – регіональний, третій – всеукраїнський та заключні гала -концерти.

Перший - обласний тур фестивалю - конкурсу проходить у вересні – грудні 2016 року в областях України, у місті Києві.

За підсумками І обласного туру до ІІ регіонального туру фестивалю-конкурсу рекомендуються по одному переможцю кожної номінації.

Оргкомітети надсилають до 15 січня 2017 року Всеукраїнському Оргкомітету такі матеріали:

 • творчий звіт за підсумками І обласного туру;

 • копії відзнятого відео матеріалу, якщо була проведена відео зйомка; відгуки в пресі, фотографії;

 • заявки на участь колективів у ІІ регіональному турі.

Другий - регіональний тур фестивалю - конкурсу переможців обласних переглядів відбудеться в 6 регіонах України у березні – червні 2017 року.

Перегляди ІІ регіонального туру проводяться Всеукраїнським журі за окремим графіком. Журі визначають переможців - І, ІІ, ІІІ місця в кожній номінації. Всіх учасників відзначають дипломами ІІ регіонального туру V Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського (переможець ІІ регіонального туру та учасник ІІ регіонального туру).

Переможці ІІ регіонального туру - колективи та солісти всіх номінацій, відібрані і рекомендовані всеукраїнським журі для участі в ІІІ всеукраїнському турі.

Третій – всеукраїнськийтур фестивалю – конкурсу та гала-концерти професійних і аматорських колективів - переможців відбудуться у м. Києві в жовтні – листопаді 2017 року.

V Всеукраїнський фестиваль – конкурс народної хореографії проводяться за номінаціями:

А – професійні колективи (хореографічні ансамблі творчих об'єднань, філармоній та театрів, концертно-гастрольних організацій тощо);

В – професійні хореографічні ансамблі і групи, що належать до силових відомств України;

С – професійні ансамблі пісні і танцю;

D - аматорські хореографічні колективи віком від 16 років (палаців, будинків, центрів культури, клубів, навчальних установ всіх систем і відомств крім ансамблів учбових закладів Міністерства культури України);

D1 - аматорські хореографічні колективи віком до 16 років, (загальноосвітніх шкіл, палаців, будинків, центрів дитячої творчості, початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів клубних закладів);

E – хореографічні колективи спеціалізованих навчально – виховних закладів Міністерства освіти України;

F – сільські колективи віком від 16 років;

F1 – сільські колективи віком до 16 років;

K – колективи спеціальних учбових закладів культури і освіти (хореографічні колективи учбових закладів І - ІІ ступеня акредитації);

K1 – колективи спеціальних учбових закладів культури і освіти (хореографічні колективи учбових закладів ІІІ - ІV ступеня акредитації);

L – професійні хореографічні ансамблі малих форм (до 5 осіб), солісти (в тому числі учбові заклади системи МКУ);

M – аматорські хореографічні ансамблі малих форм (до 5 осіб), солісти.

N – аматорські хореографічні колективи національних меншин України (хореографічні колективи різних національностей палаців, будинків, центрів національних культур, національно – культурних громадських об’єднань).

О –сучасний український танець . Аматорські колективи віком від 16 років.

О1 сучасний український танець . Аматорські хореографічні колективи віком до 16 років.

Оцінка виступів учасників фестивалю – конкурсу визначаються на засіданні журі відкритим голосуванням з кожної номінації окремо за 10-бальною системою.

Члени журі оцінюють виступи учасників за наступними критеріями:

 • художній рівень постановки: драматургія та режисура танцю;

 • відповідність музики і хореографії;

 • чистота виконання, чіткість малюнка, технічна майстерність;

 • виразність, емоційність, динаміка виконання та атмосфера танцю;

 • автентична відповідність до хореографічної лексики, костюму, сценографії;

 • сценічна культура;

 • оригінальність сценічного твору.

Окремо оцінюється загальна сценічна культура, техніка танцю, музичне оформлення, костюми і загальний вигляд колективу.

ІІІ. Вимоги до учасників фестивалю-конкурсу

Хореографічні композиції колективів і виконавців, які беруть участь у фестивалі – конкурсі повинні будуватися на фольклорі, народних традиціях, звичаях та обрядах різних національностей України (українські танці та народні танці національних меншин будь-якого жанру та стилю - від сценічної обробки фольклорних танців до сучасних винаходів нових форм у національній хореографії). Тривалість виступу колективу у І та ІІ турах до 15 хвилин, у ІІІ турі – до 10 хвилин; ансамблів малих форм та солістів - до 10 хвилин у І та ІІ турах, та до 5 хвилин у ІІІ турі.

Всі перегляди конкурсних виступів - публічні.

Виступи в усіх турах мають бути у сценічних костюмах з використанням необхідного реквізиту та супроводу: фонограми або живого музичного супроводу.

Переможці ІІ регіонального туру, рекомендовані журі, подають на адресу Засновника – Національної хореографічної спілки України за адресою: 01032, м.Київ, бульвар Шевченка,50-52 документи про участь у ІІІ всеукраїнському турі конкурсу (відповідно до зразків 1,2), по 2 фотографії від колективу та соліста (розміром 20 см х 15 см).

ІV. Фінансові умови

Витрати на проїзд та перебування учасників фестивалю-конкурсу під час проведення І та ІІ турів, а також проїзд під час проведення ІІІ туру - за рахунок відряджуючої сторони.

І обласний тур: Оплата поліграфічної продукції, витрати пов’язані з відрядженням представників Всеукраїнського Оргкомітету, адміністративної та організаційної групи здійснюється за рахунок асигнувань, передбачених МКУ у Державному бюджеті на відповідний рік.

Всі інші видатки щодо проведення туру – за рахунок асигнувань, передбачених в обласних та місцевих бюджетах на відповідний рік.

ІІ регіональний тур: Оплата видатків щодо участі колективів у регіональних конкурсах (проживання та харчування) проводиться за рахунок місцевих бюджетів. Оплата оренди приміщення, постановочні та організаційні витрати, рекламно-інформаційні послуги, друкована продукція та оплата відряджень членам журі, оргкомітету фестивалю - конкурсу та адміністративної групи, оплата роботи членів журі - за рахунок асигнувань, передбачених МКУ у Державному бюджеті на відповідний рік.

ІІІ всеукраїнський тур та гала-концерти: Фінансування здійснюється за рахунок асигнувань, передбачених МКУ у Державному бюджеті на відповідний рік.

V. Нагороди

«Гран-Прі» і звання Лауреата (2 відзнаки) - для професійного та аматорського хореографічних колективів.

Перше місце і звання Лауреата - 15 відзнак (по 1 відзнаці для всіх номінацій);

Друге місце і звання Лауреата -23 відзнаки (по 2 відзнаки для всіх номінацій);

Третє місце і звання Лауреата - 23 відзнаки (по 2 відзнаки для всіх номінацій);

Заохочувальні відзнаки:

10 відзнак за костюм, музичний супровід та заохочувальний приз;

5 відзнак для кращого хореографа-постановника.

VІ .Підсумки конкурсу

Рішення журі про відзначення кращих колективів, солістів, хореографів, музичного супроводу та костюмів має остаточний характер і оскарженню не підлягає.

Дипломи та спеціальні відзнаки (оригінальні статуетки) вручаються учасникам-переможцям третього туру на заключних Гала-концертах професійних та аматорських колективів.

За підсумками проведених конкурсів та Гала-концертів виготовляються матеріали на мультимедійних носіях.

Проведення фестивалю-конкурсу широко висвітлюватиметься засобами масової інформації.

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45