search
Понеділок 31 серпня

XXIV Міжнародний фестиваль національних воїнських та традиційних культур «Запорозький Спас» імені Анатолія Єрмака

28-30 серпня 2020 року у Запоріжжі проходив XXIV Міжнародний фестиваль національних воїнських та традиційних культур «Запорозький Спас» імені Анатолія Єрмака, метою якого є розвиток та популяризація козацьких бойових мистецтв, народних традицій українського козацтва, бойових мистецтв та видів боротьби народів світу і тих галузей культури, які з цим пов’язані. Захід відбувся за організації та підтримки Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізької обласної ради, Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації, комунальної установи «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради та Всеукраїнської федерації «Спас».
28 серпня комунальний заклад «Запорізька спеціалізована школа-інтернат II-III ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради зібрав учасників науково-практичного круглого столу за темою «Українські національні бойові мистецтва. Проблеми і перспективи розвитку».
А урочисте відкриття фестивалю та основне дійство відбулося 29 серпня на території славнозвісного кінного театру «Запорозькі козаки».
На початку заходу о 10:00 годині усі присутні приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання в пам’ять про захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави.
Відкрив фестиваль президент Всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула, разом із почесними гостями він привітав команди шкіл та федерацій національних видів одноборств і осередків бойових мистецтв.
Упродовж дня представники тридцяти національних видів одноборств демонстрували свої майстерність та вміння у показових виступах, змаганнях з метання ножів і сокир, історичного фехтування та стрільби з лука, в тому числі в найбільш видовищних та яскравих поєдинках «Лава на лаву».
Музичні вітання дарував учасникам фестивалю академічний козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці» комунального закладу «Запорізька обласна філармонія».
Окрасою свята стала виставка робіт майстрів громадської організації «Запорізький колорит», голова Наталія Бабенко та громадської ініціативи «Запорізькі берегині», координатор Олена Шевчук, а також майстрів з інших регіонів України. Сувенірна продукція, вироби з деревини, гончарство, різьблення, петриківський розпис, традиційна українська вишивка — всі ці види мистецтва вражали неповторним колоритом та дивували високою технікою виконання.
Завершив цей святковий день Гала-концерт за участю відомих співаків, вокальних та хореорафічних колективів нашого міста.
Урочисте закриття XXIV Міжнародного фестивалю національних воїнських та традиційних культур «Запорозький Спас» відбулося 30 серпня на території меморіально-туристичного комплексу «Протовче».

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45