search
Понеділок 23 вересня

ІІ фестиваль ковальської майстерності «Вогняна квітка»

З метою збереження, розвитку і популяризації ковальства як народного ремесла та художнього мистецтва, підвищення попиту на ковальські вироби та більш широке їх застосування в архітектурі, ландшафті, повсякденному побуті 21 вересня 2019 року нацентральній площі біля Токмацького міського Будинку культуривідбувся ІІ фестиваль ковальської майстерності «Вогняна квітка», приурочений до 235-їрічниці заснування міста Токмак Запорізької області.

Організатори і засновники Фестивалю: Департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації, комунальна установа «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради, Токмацька міська рада та відділ культури Токмацької міської ради.

У ІІ фестивалі ковальської майстерності «Вогняна квітка» взяли участь ковалі, провідні майстри ковальського ремесла, емальєри, художники та скульптори по металу, ковалі-любителі та народні майстри з міст Запоріжжя, Токмака, Мелітополя, Марганця, Сум, Полтави й Миргородського району Полтавської області.

Зі вдалим стартом другого фестивалю усіх присутніх вітали: міський голова Токмака Ігор Котелевський, який висловив вдячність майстру ковальського мистецтва Олександру Ракшевському за ініціативу проведення фестивалю; секретар міської ради Олександр Чуб та завідувач відділу інформаційно аналітичної роботи, народної творчості та аматорського мистецтва комунальної установи «Обласний методичний центр культури та мистецтва» Запорізької обласної ради Руслан Дячук.

Протягом фестивального дня мешканці та гості міста мали змогу побачити як створюються різні ковані вироби та навіть спробувати пройти навчання ковальській справі і самостійно викувати той або інший виріб. Потрапити до старовинного минулого міста Токмак й сфотографуватися з елегантними дамами і кавалерами можна було на тлі картини заслуженого художника Валентина Рекуненка.

Серед інших мистецьких цікавинок:

- «Творча майстерня під відкритим небом» – майстер-клас від міських бібліотекарів з виготовлення троянд;

- виставка-продаж виробів майстрів творчого об'єднання «Натхнення» Токмацького міського Будинку культури.

- фотовиставка зі світлинами старого Токмака, яку підготували працівники міського краєзнавчого музею.

- боксерський турнір «Токмак battle» – змагання боксерів-аматорів у форматі «Білі комірці».

Прикрасою свята стали виступи солістів, фольклорних, танцювальних та хорових колектив міського Будинку культури, юних музикантів дитячої музичної школи, Центру професійно-технічної освіти.

Наприкінці фестивалю ковалі презентували свою спільну роботу – металеву скульптуру «Жінка з лірою», що була урочисто передана у дар місту. Як повідомив Олександр Ракшевський, ця скульптура виконана в техніці класичного кування і надалі буде прикрашати двір Токмацької дитячої музичної школи.

А ввечері, коли на небосхилі міста-іменинника засяяли зірки, на сцені також почалося зіркове шоу. Спочатку публіку розігрівав кавер-гурт «Wunderkind-Ы», а потім виступила популярна співачка Злата Огнєвич. Завершилася святкова програма виступом театру вогню «Магай».

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45