search
Понеділок 9 вересня

Відкритий фестиваль "Легенди степу"

7 вересня 2019 року на священній горі Оба-Таш у селі Салтичія Чернігівського району Запорізької області відбувся Перший відкритий етно-фестиваль степового спадку “Легенди степу”. Його організатори — Чернігівська селищна рада Чернігівського району Запорізької області, Департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації, комунальна установа “Обласний методичний центр культури і мистецтва” Запорізької обласної ради.

 

Мета фестивалю: збереження, відродження та популяризація багатовікової культурної спадщини та культурного надбання народів Приазовських степів, підвищення їх значення у суспільстві; сприяння збереженню історичної пам’яті, привернення уваги громадськості до витоків багатогранної культури степових народів; виховання духовного світогляду, формування у молоді інтересу до історичного минулого кочових народів, що населяли степи Приазов’я; популяризація найдавнішої історії, ознайомлення широких верств населення з унікальністю скіфської доби, можливість зазирнути та поглинути в славетні часи та події прадавньої історії “степової” України; пропаганда активних форм дозвілля; створення позитивного іміджу Запорізької області.

 

Відкритий фестиваль “Легенди степу” проходив на священній горі Оба-Таш, назва якої пішла від тюрських слів “Оба” священна, вершина, пагорб, “Таш” камінь. Як свідчить історія, гора була відома ще старому Геродоту — як одна з вершин Аланських гір, біля підніжжя якої було виявлено поселення часів епохи бронзи.

Фестиваль степового спадку “Легенди степу” має на меті наповнити сторінки нашої сторінки, відтворити культуру, костюми усіх кочових народів, які проживали в цих степах, починаючи з кіммерійців і до сьогодення.

До участі у фестивалі запрошувалися реконструктори різних історичних епох степової України від прадавніх часів до сучасності, етно-гурти, фольклорні, музичні, хореографічні, театральні колективи, ковалі, вишивальниці, майстри по дереву, а також всі бажаючі, хто цікавиться історією.

Розпочався фестиваль урочистою скіфської ходою, після чого відбулося театралізоване дійство запалення священного вогню та кування меча Арея.

Програму відкритого фестивалю “Легенди степу” представили десять колективів та троє сольних виконавців з різних куточків України. Це етно-гурти “Окраса”, “TaRuta” та “Folknery” з міста Києва, гурт “Гетьман” та дует “Жайворонки” з міста Запоріжжя, етно-колектив “Дивоцвіт” (Пологівський район), квартет “Спас” (Бердянський район), ГО “Театр скіфської звитяги “Скіфський стан” (Чернігівська ОТГ), театр історичної реконструкції “Відродження” з міста Мелітополь, Дар’я Оверченко (Чернігівська ОТГ), Юлія Шевель (місто Харків), заслужений артист України Олег Григорьєв (місто Запоріжжя), а також творче об’єднання “Натхнення” з міста Токмак.

Одночасно діяли локації представників сільськогосподарської продукції, майстрів декоративно-прикладного мистецтва, фуд-зона та інших традиційних ремесел, а також майстер-клас із стрільби з лука та обряд прийому і посвяти в козаки під чуйним наглядом Олега Григорьєва.ГО “Театр скіфської звитяги “Скіфський стан” з Чернігівської ОТГ організовувала для усіх охочих екскурсії по всій священній горі “Оба-Таш”.

Завершенням першого відкритого етно-фестивалю степового спадку “Легенди степу” стало яскраве фаєр-шоу з міста Мелітополя.

Сила гори — не тільки у віці, але і в тому, що на поверхню виходять найдавніші скельні утворення, пронизані кварцовими жилами. Це в чистому вигляді вихід “серця” планети Земля на поверхню, що надає нового дихання, натхнення та сил відвідуючим.

Сподіваємося, що всі, хто завітав на фестиваль, змогли насолодитися неймовірною природою та пізнати непізнані сторінки історії степової України.

 

Щиро зичимо здоров’я, достатку, злагоди, миру та сил!

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45