search
Понеділок 2 вересня

Обласний практикум «Функціонування закладів культури в умовах децентралізації»

29-30 серпня 2019 року комунальною установою «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради за сприяння Кирилівської селищної ради Якимівського району на базі Кирилівського селищного будинку культури № 2 було організовано та проведено обласний практикум для керівників і спеціалістів структурних підрозділів галузі культури міських рад, райдержадміністрацій, об'єднаних територіальних громад та керівників базових будинків культури і центрів об'єднаних територіальних громад, фахівців методичних структур за темою «Функціонування закладів культури в умовах децентралізації». У практикумі взяли участь 69 фахівців відповідних категорій із установ культури м. Запоріжжя, Мелітополя, Токмака, 8 районів та 17 об'єднаних територіальних громад Запорізької області.

Відкрила практикум Олена Златова, т.в.о. директора, завідувач відділу комунальної установи «Обласний методичний центру культури і мистецтва» Запорізької обласної ради. З вітальним словом до присутніх звернувся Іван Малєєв, Кирилівський селищний голова, який відмітив, що дані заходи наразі є актуальними та звернув увагу на необхідності розширення співпраці закладів культури територіальних громад області.

Владислав Мороко, заслужений працівник культури України, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації у своєму виступі «Збереження та захист історико-культурної спадщини в контексті децентралізаційних процесів» відмітив, що реформа децентралізації, яка сьогодні проводиться в Україні є однією із найуспішніших реформ, навів приклади децентралізації в країнах Західної Європи та інших країнах світу. Директор Департаменту повідомив про позитивні результати діяльності закладів культури в об'єднаних територіальних громадах нашої області, покращення матеріально-технічної бази, якості та доступності надання різноманітних культурних послуг. Також він акцентував увагу працівників культури на більш активній роботі щодо залучення грантових коштів і співпраці з Українським фондом культури та зазначив, що збереження історико-культурної спадщини покладається на органи влади територіальних громад.

«Про стан впровадження децентралізації в Запорізькій області» розповів Олександр Билим, начальник Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, головний архітектор області, заслужений архітектор України. Він повідомив, що наразі створено 56 об'єднаних територіальних громад, з яких 26 громад із населенням менше п'яти тисяч громадян, про необхідність прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій, який дасть можливість успішно завершити процеси децентралізації.

Людмила Абеляшева, начальник відділу культури і туризму управління культури і туризму Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації у доповіді «Функціонування закладів культури області в умовах децентралізації» висвітила кращий досвід роботи структурних підрозділів галузі культури об'єднаних територіальних громад нашої області та позитивний вплив проведення реформ на матеріально-технічну базу закладів культури. Так за I півріччя 2019 року виконано ремонтні роботи в 48 установах культури на суму 8891,6 тис. грн., оновлено сценічні костюми та одяг сцени. Вона зазначила, що технічне оснащення, комфортність закладів культури та професіоналізм працівників є запорукою успішної діяльності клубних закладів.

Насиченою була програма тренінгу «Культура та комфорт у громаді», який провела Ірина Каць, начальник відділу регіональної політики та координації реформ у сфері культури Українського центру культурних досліджень. Зокрема вона презентувала чотири сценарії культурного розвитку громади, а також організувала роботу в групах «Можливості реалізації культурного розвитку громади», завдяки чому учасники заходу змогли закріпити отримані знання та почерпнути для себе багато нових і цікавих ідей.

Про практичні кроки втілення децентралізації в закладах культури Кирилівської громади розповіли Світлана Шиян, директор комунального закладу «Центр культури, дозвілля та мистецької освіти Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області» та Сергій Шпигунов, завідувач Охрімівського сільського будинку культури - філії № 5. Вони висвітили питання ефективної взаємодії закладів культури і органів місцевого самоврядування та наголосили на необхідності нового креативного бачення діяльності клубних закладів.

Майстер-клас із зав'язування поясу — елементу традиційного українського костюму провів Руслан Дячук, завідувач відділу комунальної установи «Обласний методичний центру культури і мистецтва» Запорізької обласної ради. Зокрема, він звернув увагу на відповідність правильного використання елементів костюму у створенні сценічного образу учасниками колективів художньої самодіяльності.

Алла Рушинець, провідний методист обласного методичного центру культури і мистецтва презентувала методичні видання «Перелік та ведення документації клубного закладу» і «Клубна вітальня: організація діяльності, форми заходів», які працівники культури отримали для організації клубної роботи.

З інформацією про підготовку молодих фахівців для закладів культури територіальних громад та можливість підвищення кваліфікації працівників культури ознайомив учасників практикуму Михайло Єгоров, в.о. директора комунального закладу «Мелітопольське училище культури» Запорізької обласної ради.

Секретами творчої майстерності поділилися учасники колективів художньої самодіяльності закладів культури Кирилівської об'єднаної територіальної громади: народний хоровий колектив «Азовські зорі», зразковий хореографічний ансамбль «Юнона», вокальний ансамбль «Мрія», тріо сопілкарів Охрімівського сільського будинку культури та солістки Ольга Комкова і Марія Гуменна.

Під час проведення обласного практику усі присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

 

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45