Версія для друку
Вівторок 13 серпня

ХХIII Міжнародний фестиваль національних воїнських та традиційних культур «Запорозький Спас» імені Анатолія Єрмака

З 9 по 11 серпня 2019 року на території Запорізької школи-інтернату для обдарованих дітей “Козацький ліцей” та на території Національного заповідника “Кам’яна могила” (м. Мелітополь) відбувся ХХІІІ Міжнародний фестиваль національних воїнських та традиційних культур “Запорозький Спас” імені Анатолія Єрмака.

Організатори заходу - Всеукраїнська федерація “СПАС” за підтримки  обласної державної адміністрації та обласної ради, Департамент культури, туризму, національностей та релігій ЗОДА, комунальна установа “Запорізький обласний методичний центр культури і мистецтва” ЗОР, Запорізька школа-інтернат “Козацький ліцей” та Запорізьке Військо Низове “Запорізька Січ”.

 

9 серпня 2019 року відбулося урочисте відкриття фестивалю “Запорозький Спас”, де нагостей та учасників заходу очікували: науково-практичний круглий стіл на тему Козацька педагогіка”, концерт творчих колективів та окремих виконавців, показові виступи шкіл бойових мистецтв та національних видів боротьби, турнір з козацького та історичного фехтування.

Наступного дня, 10 серпня, о 12.00 розпочалися жіночі змагання. Це вже другі змагання серед козачок з рукоборства, кидання ножів і перетягування канату.

У рамках фестивалю було організовано виставки виробів народних майстрів хенд-мейд, національних вишивок та пленер ковальського мистецтва. Гості фестивалю мали змогу познайомитися з українськими та козацькими традиціями, а також відвідати майстер-класи, побачити татарські та вірменські національні види боротьби:  Кох, Чіда-Оба, Куреш, Аліш. Крім цього, на сцені фестивалю вперше презентувала свою творчість музична група людей з аутизмом – Люди дощу.

Урочисте закриття ХХІІІ Міжнародного фестивалю національних воїнських та традиційних культур Запорозький Спас імені Анатолія Єрмака відбулося 11 серпня на базі Національного заповідника Кам’яна Могила (село Мирне, Мелітопольський район).

Усі присутні на ХХІІІ Міжнародному фестивалі національних воїнських та традиційних культур Запорозький Спас імені Анатолія Єрмака отримали незабутні враження від спілкування та святкових заходів.