search
Вівторок 11 червня

Відкритий фестиваль української культури "Витоки"

 

8 та 9 червня 2019 року у м. Запоріжжя відбувся Відкритий фестиваль-конкурс української культури "Витоки". Його організатори − Департамент культури, туризму, національностей та релігій обласної державної адміністрації та комунальна установабласний методичний центр культури і мистецтва" Запорізької обласної ради.

Мета фестивалю: збереження та популяризація нематеріальної культурної спадщини: українських народних звичаїв, обрядів, фольклору, виконавського мистецтва з урахуванням регіональних особливостей, самобутності; забезпечення поваги й підвищення ролі нематеріальної культурної спадщини у суспільстві; вивчення та репрезентація фольклору; сприяння творчій активності молоді, формування у молоді інтересу до народної музики; зміцнення і розвиток культурних зв’язків між творчими колективами.

На мистецькому заході зібралися творчі колективи з різних куточків України задля того, щоб представити самобутність, народні звичаї та обряди, багатогранне традиційне пісенне мистецтво своїх регіонів.

Перший конкурсний день 8 червня проходив на базі палацу культури "Титан". Другий святковий день 9 червня - на території кінного театру "Запорозькі козаки", де відбулися гала-концерт, театралізована вистава кінного театру, майстер-клас із традиційних побутових танців та спільне танцювальне коло творчих колективів та глядачів. Увесь день працювали творчі майстерні та інші мистецькі локації.

У Відкритому фестивалі української культури "Витоки" взяли участь 19 самодіяльних колективів - це і молодіжні фольклорно-етнографічні гурти, фольклорні колективи, ансамблі народної пісні та побутового танцю, а також окремі виконавці з м. Києва, Дніпропетровської, Донецької, Рівненської областей, м. Запоріжжя та Запорізької області.

Глядачам запам’яталися виступи таких колективів як народний пошуково-дослідницький фольклористичний гурт "Заграйярочка" Волноваського районного центру культури і дозвілля Донецької області, ансамбль народної пісні та побутового танцю "Громиця" та народний фольклорно-етнографічний ансамбль "Голосухи" палацу культури "Дарниця" м. Київ, зразковий фольклорний колектив "Намисто" будинку культури с. Городок Рівненської області, ансамбль народної пісні та побутового танцю "Оксамит" м. Запоріжжя , а також багато інших яскравих та колоритних колективів.

Колективи демонстрували своє творче надбання у номінаціях:

- "Сольний та гуртовий спів в автентичній манері". У цій номінації 1 місце здобули: Зразковий фольклорний ансамбль "Намисто" с. Городок Рівненського району, Рівненської області (керівник Тетяна Васечко) та солістка Віра Воробєй з Житомирської області; 2 місце здобули: Ансамбль народної пісні та побутового танцю "Громиця" (керівник Євген Пихтін) м. Київ, Народний фольклорно-етнографічний гурт "Криниця" (керівник Карапиш Катерина) Дніпропетровська область, Народний фольклорний колектив "Надвечір'я" (керівник Ганна Трошина) Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області; 3 місце здобули: Ансамбль української пісні "Козацька родина" (керівник Валентина Новікова) м. Енергодар, Народний ансамбль пісні та музики "Чумацький шлях" (керівник Євген Жаворонков) м. Запоріжжя, Народний фольклорно-етнографічний ансамбль "Голосухи" (керівник Галина Горишняк) м. Київ.

- "Українське фольклорно-обрядове дійство". У цій номінації 1 місце здобув Народний пошуково-дослідницький фольклористичний гурт "Заграйярочка" (керівник Ірина Крюченко) Донецька область; 2 місце здобув Студентський вокально-фольклорний ансамбль "Візерунок" (керівник Тетяна Сергєєва) м. Мелітополь; 3 місце отримав Фольклорний колектив народної пісні "Колорит" (керівник Людмила Порічна) м. Енергодар.

- "Місцевий пісенний фольклор у сучасній обробці". У цій номінації 3 місце отримав Народний фольклорний колектив "Богатиряни" (керівник Марія Пономаренко) Вільнянський район Запорізька область.

Виступи конкурсантів оцінювало високопрофесійне журі на чолі із доктором філологічних наук, професором, завідувачем кафедри слов’янської філології філологічного факультету Запорізького національного університету — Павленко Іриною Яківною, яке особливу увагу приділяло майстерності та природності виконання обраних творів, автентичності та самобутності, якості та оригінальності музичного супроводу. За результатами виступів журі конкурсу визначило переможців, які були нагороджені дипломами та пам’ятними подарунками.

Родзинкою фестивалю "Витоки-2019" став молебень у церкві Покрови Пресвятої Богородиці на території історико-культурного комплексу "Запорізька Січ" та пісенний флешмоб з виконанням творів "Козацька молитва" та "Молитва за рідний край"за участю 7 творчих колективів та окремих виконавців.

Українська культура протягом тривалих періодів своєї історії розвивалася як народна. У ній велике місце займали фольклор, народні традиції, які додавали їй особливої чарівності і колориту. Особливо яскраво це виявилося в мистецтві — народних думах, піснях та танцях.

Сподіваємось, що Відкритий фестиваль української культури "Витоки" стане провідним мотивом у приверненні уваги громадськості до витоків багатогранної української культурної спадщини запорізького козацького краю, бо саме тут єднається Україна.

Галерея зображень

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45