search
Четвер 28 березня

Виставка творчого об’єднання майстрів української народної вишивки «Цвіт калини»

27 березня 2019 року в Запорізькому обласному художньому музеї відбулась виставка творчого об’єднання майстрів української народної вишивки «Цвіт калини», присвячена 20-річчю від дня утворення об’єднання.

Творчість запорізьких майстринь-вишивальниць знана не тільки в Запорізькому регіоні, а й за його межами. Можна впевнено сказати, що «Цвіт калини» є гордістю нашого краю. У 1999 році об’єднання заснувала і очолює до сих пір Роза Миколаївна Кутасевич, член Національної Спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України.

   Обласний методичний центр культури і мистецтва привітав із цією визначною подією та нагородив майстринь «Цвіту калини» й Розу Миколаївну подякою за вагомий внесок у розвиток культури Запорізького краю, відродження і збереження традицій народного мистецтва.

Основний напрямок діяльності творчого об’єднання – розвиток, збереження і відродження традиційної української вишивки.  

         Колектив налічує більше 30 майстрів, які постійно вивчають історію вишивки, її техніку та символіку, а також досліджують звичаї і обряди українського етносу. За 20 років своєї діяльності 11 чоловік отримали почесне звання «майстер художньої вишивки України»», а 9 стали членами Національної Спілки майстрів народного мистецтва України.

         У творчому доробку об’єднання більше 300 значимих виставкових робіт – традиційні рушники, скатертини, чоловічі і жіночі сорочки, ікони, панно, сувенірні вироби. Основою творчої діяльності колективу є вишивка традиційних рушників сучасних та старовинних орнаментальних мотивів.

Роботи творчого об’єднання «Цвіт калини» широко представлені в музейних закладах України та за її межами, а його члени беруть постійну участь в обласних та Всеукраїнських культурно-мистецьких заходах.

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45