search
Понеділок 25 березня

Обласний конкурс народної хореографії ім. Юрія та Олександри Большакових

23 березня 2019 року, у рамках святкування 80-річчя утворення Запорізької області, на базі комунального закладу «Центр культури і дозвілля» Оріхівської міської ради Запорізької області відбувся обласний конкурс народної хореографії ім. Юрія та Олександри Большакових.

Завдяки засновникам конкурсу: Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації та комунальній установі «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради, вже більше десяти років на Запорізькій розвиваються традиції української народної хореографії та народної хореографії інших народів, активізується підтримка творчої діяльності колективів народної хореографії Запорізької області, відбувається обмін творчим досвідом та розширюються культурні та інформаційні зв’язки між хореографічними колективами області.  

Цьогоріч конкурс присвячено пам’яті видатних балетмейстерів-постановників, засновників народної хореографії на Запорізькій землі, заслужених працівників культури України – Юрія та Олександри Большакових! Їх праця, досвід і творчі надбання знаходять продовження в роботі нащадків та дають можливість робити впевнені кроки назустріч народному танцю всім тим, хто хоче доторкнутися до таємниць народного хореографічного мистецтва легендарної землі півдня України – козацького Запорізького краю.

Із привітальним словом до учасників та гостей звернулася секретар Оріхівської міської ради Алевтина Лепетченко й побажала конкурсантам наснаги та перемог.

16 танцювальних колективів, з них 15 дитячих, з міст Запоріжжя та Мелітополя, Пологівського району, Долинської сільської ради Запорізького району, Оріхівської міської ради, Кирилівської селищної ради Якимівського району, Чернігівської селищної ради Чернігівського району змагалися у цей день. Їхні конкурсні номери оцінювало професійне журі на чолі з Ларисою Неверовою –директором–художнім керівником Запорізького муніципального театру танцю Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради, заслуженим працівником культури України. До складу журі також увійшли:

- Марина Анісімова – заступник директора – начальник управління культури і туризму Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації;

- Олена Драган – завідувач відділу комунальної установи «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради, секретар журі;

- Тетяна Астаф’єва – головний балетмейстер комунального закладу «Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. В.Г. Магара» Запорізької обласної ради, заслужена артистка України;

- Олена Златова – т. в. о. директора, завідувач відділу комунальної установи «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради;

- Ганна Кірейко-Ішмамєтова – керівник народного ансамблю танцю «Металург» палацу культури металургів товариства з обмеженою відповідальністю «СОЦІАЛЬНІ ІНІЦІАТИВИ ЗАПОРІЖЖЯ», голова Запорізького обласного осередку Національної хореографічної спілки України, заслужений працівник культури України;

- Олег Кравець –балетмейстер-постановник Академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» комунального закладу «Запорізька обласна філармонія» Запорізької обласної ради.

         Кращими у номінації «НАРОДНИЙ ТАНЕЦЬ» (танець побудований на фольклорі, народних традиціях, звичаях та обрядах) стали:

           Категорія «А» – аматорські хореографічні колективи (клубних закладів у містах та селищах міського типу, центрів дитячої та юнацької творчості) віком до 17 років:

І місце – ансамбль народного танцю «ДРУЖБА» позашкільного навчального закладу «Центр творчості дітей та юнацтва Олександрівського району» Запорізької міської ради, керівник Вікторія Оленяк.

ІІ місце – підготовча група народного ансамблю танцю «БАЙДА» комунального закладу «Палац культури «Титан» м. Запоріжжя, керівник Віталій Брагін;

         – зразковий аматорський хореографічний колектив «СОЮЗ» комунальної установи «Пологівський районний будинок культури» Пологівської районної ради, керівник Армен Гаспарян.

ІІІ місце – зразковий хореографічний ансамбль «ВЕСЕЛКОВІ БАРВИ» комунального закладу «Центр культури і дозвілля» Оріхівської міської ради, керівник Людмила Власенко.

         Категорія «А1» – аматорські хореографічні колективи (клубних закладів у містах та селищах міського типу, центрів дитячої та юнацької творчості) віком від 17 років:

         І місце – народний ансамбль танцю «БАЙДА» комунального закладу «Палац культури «Титан» м. Запоріжжя, керівник Віталій Брагін;

           Категорія «Б» – аматорські хореографічні колективи (клубних закладів у сільській місцевості) віком до 17 років:

ІІІ місце – хореографічний ансамбль «ЖИВЧИКИ» Високогірненського сільського клубу комунального закладу «Центр культури та дозвілля» Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області, керівник Віра Болотіна.

           Категорія «В» – хореографічні колективи мистецьких шкіл:

І місцезразковий ансамбль танцю «ВАРІАНТ» Запорізької дитячої школи мистецтв №3, керівник Оксана Копленко.

ІІ місце зразковий хореографічний колектив «ЮНОНА» комунального закладу «Кирилівська дитяча музична школа» Кирилівської селищної ради Якимівського району, керівник Людмила Кузьменко;

             – зразковий аматорський хореографічний колектив «ОВАЦІЯ» комунальної установи «Пологівська районна дитяча школа мистецтв» Пологівської районної ради, керівник – Інна Ходус.

         У номінації «СТИЛІЗОВАНИЙ НАРОДНИЙ ТАНЕЦЬ»(сценічна обробка народного, фольклорного танцю) журі визнало призерів:

           Категорія «В» – хореографічні колективи мистецьких шкіл:

І місце – зразковий хореографічний колектив «ФАНТАЗІЯ» комунального закладу «Кирилівська дитяча музична школа» Кирилівської селищної ради Якимівського району, керівник Юлія Тисячна;

ІІ місце – танцювальний колектив «ОТРАДА» дитячої школи мистецтв відділу культури Мелітопольської міської ради, керівник Олена Радалова.

         У номінації «СУЧАСНИЙ ТАНЕЦЬ НА ОСНОВІ УКРАЇНСЬКОЇ ТЕМАТИКИ» (танець на основі вільної пластики, неокласики, контемпорарі, модерну та інше) кращими стали:

         Категорія «Б» – аматорські хореографічні колективи (клубних закладів у сільській місцевості) віком до 17 років:

ІІІ місце – хореографічний колектив «ФАВОРИТ» Розумівського будинку культури   комунального закладу «Центр культури та дозвілля» Долинської сільської ради Запорізького району, керівник Ольга Бібік.

         Дипломами за участь нагороджено: у номінації «НАРОДНИЙ ТАНЕЦЬ» (категорія «Б»):

           - хореографічний ансамбль «ВІКТОРІЯ» Новозапорізького будинку культури комунального «Центр культури та дозвілля» Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області, керівник Яна Деркач.

           Категорія «В»:

           - хореографічний ансамбль «ЧЕРЕШЕНКА» дитячої школи мистецтв відділу культури Мелітопольської міської ради, керівник Галина Єршова;

           - танцювальний колектив «ОТРАДА» дитячої школи мистецтв відділу культури Мелітопольської міської ради, керівник Олена Радалова;

           - хореографічний колектив комунальної установи «Пологівська районна дитяча школа мистецтв» Пологівської районної ради, керівник Інна Ходус.

           У номінації «СТИЛІЗОВАНИЙ НАРОДНИЙ ТАНЕЦЬ» атегорія «В»):

      - хореографічний ансамбль «ЧЕРЕШЕНКА»дитячої школи мистецтв відділу культури Мелітопольської міської ради, керівник Галина Єршова;

         - танцювальний колектив «ЗАБАВА» комунального закладу «Чернігівська дитяча музична школа» Чернігівської селищної ради Чернігівського району, керівник Галина Крижко.

Комунальний заклад «Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека» Запорізької обласної ради долучився до конкурсу із проведенням книжкової виставки по традиціям народної хореографії. Для учасників конкурсу було організовано екскурсії до Оріхівського краєзнавчого музею.

По закінченню обласного конкурсу народної хореографії ім. Юрія та Олександри Большакових відбувся обласний практикум для керівників хореографічних колективів, у якому взяли участь близько 20 представників хореографічного жанру. Під час зустрічі були розглянуті типові помилки, які припускають керівники під час роботи із учасниками колективів, а також проаналізовано причини виникнення основних недоліків та дефектів у постановках й запропоновано методи їх вирішення. Теоретична частина практикуму була насиченою та корисною, адже керівники отримали безліч порад щодо створення композиції та малюнку танцю, сценічної культури, підбору музичного супроводу та постановки стилізованого народного танцю.

Висловлюємо щиру подяку за сприяння у організації та проведенні конкурсу голові Оріхівської міської ради Сергію Герасименко, відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Оріхівської міської ради (начальник Олена Качур) та комунальному закладу «Центр культури і дозвілля» Оріхівської міської ради (виконуюча обов’язки директора Людмила Власенко).

Одним із найцінніших скарбів української культури є народне танцювальне мистецтво, яке є вічно живим джерелом українського народу. Кращі зразки народної хореографії збереглися та дійшли до нашого з вами сьогодення завдяки творчій діяльності видатних майстрів народного хореографічного мистецтва.

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45