search
П'ятниця 22 лютого

Всеукраїнський семінар-практикум голів предметно-циклових комісій училищ культури України, керівників духових та естрадних оркестрів (ансамблів) Запорізької області

21-22 лютого 2019 року на базі комунального закладу “Мелітопольське училище культури” Запорізької обласної ради, розпочав роботу Всеукраїнський семінар-практикум голів циклових комісій духових інструментів училищ культури та мистецтва України та керівників духових оркестрів області.

Захід відбувся за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації, комунальної установи «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради та Державного методичного центру навчальних закладів України.

На семінар-практикум завітали фахівці з Харківської, Дніпропетровської, Тернопільської, Полтавської, Кіровоградської, Київської та Запорізької областей.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся директор Мелітопольського училища культури Михайло Єгоров, який наголосив, що музичне мистецтво та методика викладання спеціальних дисциплін щороку змінюються, стають більш сучасними, а музиканти естрадних оркестрів більш затребуваними.

Натхнення та наснаги на творчі здійснення побажали учасникам семінару заступник Мелітопольського міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Світлана Бойко, т. в. о. директора, завідувач відділу обласного методичного центру культури і мистецтва Олена Златова, доктор мистецтвознавства, професор Харківської державної академій культури Володимир Откидач.

Розпочався семінар-практикум концертом творчих колективів предметно-циклової комісії духових інструментів Мелітопольського училища культури. У виконанні духового оркестру Мелітопольського училища культури (керівники Володимир Мустафін, Володимир Махонько) лунали різноманітні композиції: від класики до сучасності. Традиційно вражаючим був виступ кавер-групи «S.W.I.M». Під незгасаючі оплески глядачів продовжив концертну програму народний естрадний оркестр під керівництвом Віталія Шитікова.

Заслужений діяч мистецтв України, доцент Київського інституту музики ім. Р. М. Глієра Генадій Григор’єв провів майстер-клас за темою «Виконавський апарат, ансамблеве виконавство та їх складові». Пан Генадій зазначив, що обмін досвідом, підвищення кваліфікації керівників та розповсюдження досвіду роботи провідних музичних колективів є важливими аспектами семінару-практикуму.

Другий практичний день розпочався майстер-класом від голови предметно-циклової комісії духових інструментів Мелітопольського училища культури Віталія Шитікова «Засоби музичної виразності під час роботи з естрадним та джазовими оркестром».

Керівник самодіяльного студентського духового оркестру Кіровоградської академії цивільної авіації радо поділилася власним досвідом роботи крізь призму непрофільних творчих колективів.

Генадій Григор’єв звернувся до голів предметно-циклових комісій училищ культури України з рекомендаціями щодо вивчення та виконання нових музичних творів, що пропонуються на виконання самодіяльними оркестрами на фестивалі-конкурсі “Таврійські сурми-2019”.

Сьогодні з особливою гостротою постає питання про розвиток та популяризацію музичного жанру не тільки у Запорізькій області, а й поза її межами. Всеукраїнський семінар-практикум виконав своє головне завдання: розповсюдження досвіду роботи провідних музичних колективів, підвищення рівня виконавської майстерності та сценічної культури, оновлення та популяризація класичного, національного та сучасного репертуару.

Музика – це акустичний склад, що викликає в нас апетит до життя, це універсальна мова людства!

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45