search
Субота 15 грудня

Досвід караїмів м. Мелітополя

Національні традиції, обряди, кухня, мистецтво несуть не менше інформації про країну, ніж її політичний курс чи географічне розташування.

Культурне надбання має універсальну цінність, будучи важливим вираженням культурного різноманіття, тому зберегти та передавати його майбутнім поколінням вкрай важливо. 2018 рік у Європейському Союзі оголошено Роком культурної спадщини. Україна не залишилася осторонь від процесів - 18 жовтня 2017 року Кабінет Міністрів України підтримав проект Указу Президенту України про оголошення 2018 року Роком охорони культурної спадщини.

14 грудня 2018 р. у конференц-центрі палацу культури ім. Т.Г. Шевченка м. Мелітополь відбулась прес-конференція, присвячена завершенню Року охорони культурної спадщини в Україні.

У ході заходу Арабаджи Олена Семенівна - доцент, проректор Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького, представила елемент НКС «Традиція приготування ет аяклак (пиріжка з м’ясом). З досвіду караїмів Мелітополя», який у 2018 р. увійшов до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України (охоронний номер 013) та програму «Традиція частування караїмів Мелітополя Запорізької області» - одну з кращих програм Всеукраїнського відкритого конкурсу «Жива традиція». Елемент представлено у віртуальному музеї елементів нематеріальної культурної спадщини України  http://virtmuseum.uccs.org.ua/ua/site/all-elements

Також у ході прес-конференції було презентовано фотоальбом «Збереження нематеріальної культурної спадщини караїмів. Досвід мелітопольської громади».

 

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45