search
Понеділок 26 листопада

Традицію приготування ет аяклак (караїмський пиріжок) внесено до національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини

Нематеріальна культурна спадщина – це, насамперед, жива культура, яка передається з покоління в покоління, постійно оновлюються в соціальних спільнотах і групах, у відповідному навколишньому середовищі.

З 2015 року комунальна установа «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради веде плідну та ґрунтовну роботу у сфері вивчення, збереження та популяризації нематеріальної культурної спадщини. Ми тісно співпрацюємо із представниками громад. У жовтні 2018 року, завдяки співпраці ізчленом мелітопольської караїмської громади, кандидатом географічних наук, доцентом Арабаджи Оленою Семенівною, елемент «Традиція приготування караїмських пиріжків (етъ аякълакъ) – рецепти караїмів міста Мелітополя Запорізької області» було внесено до обласного переліку.

Результатом кропіткої роботи по просуванню елементадо національного переліку став Наказ Міністерства культури України від 16.11.2018 № 995. Традицію приготування ет аяклак (караїмський пиріжок з м’ясом) внесено до національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.

Збереження нематеріальної культурної спадщини є одним із пріоритетних напрямків культурної політики на національному та світовому рівні. Особливого значення це набуває, коли йдеться про культурну спадщину малих народів. Одним із таких є кримські татари (караїми).

Відомо, що національна кухня є тією сферою, де народні традиції зберігаються найдовше. Національна кухня караїмів сягає ще хазарського періоду. Рецепти караїмських страв старанно передавалися від покоління до покоління та збереглися до наших днів.

Особливість караїмської кухні полягає у вживанні та поєднанні різних видів баранини з тістом. Нині караїмські пиріжки з м’ясом є справжньою кулінарною візитівкою караїмської громади міста Мелітополя.

Зазначимо, що наразі до національного переліку внесено 14 елементів нематеріальної культурної спадщини. Нам є чим пишатися!

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45