search
Вівторок 16 жовтня

IX Всеукраїнський козацький фестиваль “Покрова на Хортиці”

14 жовтня 2018 року зметою подальшого розвитку національної культури, пропаганди традицій українського козацтва відбувся IX Всеукраїнський козацький фестиваль “Покрова на Хортиці”.

Фестиваль проводиться за сприяння Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації, засновник фестивалю комунальна установа Обласний методичний центр культури і мистецтва” Запорізької обласної ради.

“Покрова на Хортиці” ознаменована такими визначними датами, як День захисника України, День українського козацтва, День Української Повстанської Армії, День визволення міста Запоріжжя. Також фестиваль відкрив низку святкових заходів з відзначення 80-річчя утворення Запорізької області.

Традиційно, у Церкві Покрови Пресвятої Богородиці історико-культурного комплексу “Запорозька Січ” відбулась літургія за участю релігійних конфесій області.

Цього дня на священній Хортиці, овіяній легендами і героїкою козацької слави, зібралися найкращі творчі колективи з Києва, Львова, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської, Луганської, Черкаської та Запорізької областей, щоб подарувати вам своє мистецтво та поділитися культурними традиціями майже усіх регіонів України.

Урочисто відкрили фестиваль артисти Запорізького муніципального театру танцю Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради,директор-художній керівник театру, заслужений працівник культури Лариса Неверова. Вітали усіх присутніх почесні гості – Київська академічна чоловіча хорова капела імені Левка Ревуцького, головний диригент – заслужений діяч мистецтв України Володимир Курач, диригент – Олексій Бояр, генеральний директор – Олександр Круковський.

Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко відмітив, що фестиваль “Покрова на Хортиці” є справжнім втіленням ідеї розвитку національної культури і духовності, популяризації українського козацтва та об’єднання творчого потенціалу різних регіонів України, вшанування борців за незалежність та свободу України.

У рамках “Покрова на Хортиц” відбувся фестиваль національних культур “Єдина родина”. У нашому краї гармонійно поєднуються різні неповторні культури і традиції. Запорізька земля багата своєю історією, мальовничою природою, мудрими, талановитими людьми та чарівною піснею. Свої виступи запоріжцям то гостям міста дарували творчі колективи національно-культурних товариств Запорізької області.

З нагоди свята голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль нагородив президента громадської спілки “Асоціація національних меншин Запорізької області” Науфаля Хамдані медаллю “За розвиток Запорізького краю” за сумлінну плідну працю, активну громадську діяльність у сфері міжнаціональних відносин та вагомий особистий внесок у збереження культурної і мовної самобутності національних спільнот Запорізького краю.

Увесь фестивальний день на “Козацькому колі” працювало містечко майстрів. Гості та учасники фестивалю могли ознайомитися з традиційними видами мистецтва, такими, як ковальство, гончарство, різьблення, соломоплетіння, петриківський розпис та кераміка. Свої неповторні вироби представили майстри із міст Запоріжжя, Токмак, Мелітополь, Кам’янки-Дніпровська, Пологи, Преображенської та Плодородненської об’єднаних територіальних громад, а також об’єднаннь “Запорізький колорит”, “Самоцвіти Запоріжжя” та “Колорит”.

Також на святі розташувалося багатоетнічне культурне містечко. Національно-культурні товариства на своїх подвір’ях представили перлини національних культур, традицій, звичаїв, кращі зразки народної творчості та національної кухні.

Без перебільшення – фестиваль “Покрова на Хортиці” став епіцентром святкувань для нащадків козацтва та зібрав шанувальників не тільки традиційної української культури, а й культурних надбань національних товариств Запорізької області.

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45