search
П'ятниця 28 вересня

Участь у науково-практичному семінарі “Ініціативи співтворення: як активувати культурну спадщину та співпрацювати з локальними громадами”, 25-26.09.2018 м. Львів

25-26 вересня 2018 року на базі URBAN бібліотеки, м. Львів (вул. Устияновича, 4,) відбувся науково-практичний семінар “Ініціативи співтворення: як активувати культурну спадщину та співпрацювати з локальними громадами”, організований Міністерством культури України, Українським центром культурних досліджень спільно з Управлінням культури ЮНЕСКО (Вільнюс, Литва) та Львівською міською радою. Захід проводився з метою ознайомлення з ключовими настановами ЮНЕСКО, адмініструванням об'єктів матеріальної та елементів нематеріальної спадщини в Україні і Литві, практикою залучення різних цільових аудиторій до спільного творення історичних просторів.

На семінарі були присутніми представники органів державної влади та місцевого самоврядування з гуманітарних питань, працівники культури з різних куточків України, краєзнавці, громадські діячі, студенти та інші. У заході також взяла участь Олена Нестеренко, провідний методист з народної творчості КУ “Обласний методичний центр культури і мистецтва” ЗОР.

Перший день семінару (25 вересня) було присвячено “школі” ЮНЕСКО від Юрате Черневічюте, професора та координатора навчальних програм Creative Entrepreneurship at Vilnius University Business School (Литва). Пані Юрата ознайомила присутніх з Концепцією культурної спадщини: матеріальної та нематеріальної, роз’яснила основні положення взаємопов’язаних конвенцій ЮНЕСКО (1972, 2003 рр.) та розповіла про елементи нематеріального культурного спадку Литви (13 елементів), серед яких: традиція плетіння вінків, святкування Різдва (родинного свята), традиція виготовлення хрестів, весільні ритуали, Масляна, колискові пісні, полька, специфічна риболовля, солом’яні сади (“Небесні сади”) та інші.

Практичний блок на тему “Кооперативний дизайн та міські ігри: як активізувати культурну спадщину?” провела Єкатерина Лавринець, професор факультету креативних індустрій Вільнюського технічного університету Гедиміна (Литва).

Великим подарунком для учасників семінару стала екскурсія історичними місцями Львова від Лілії Онищенко, начальника Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради. Історичний центр міста Львова є об'єктом Світової спадщини ЮНЕСКО, а з 2015 року Львів увійшов до Мережі креативних міст ЮНЕСКО, здобувши титул “Місто літератури ЮНЕСКО”. Таким чином у Львові поєдналась автентичність історичного містобудівного комплексу і сталі традиції міської культури.

Наступного дня (26 вересня) було обговорено практику збереження елементів нематеріальної культури та практичні кейси спільного творення історичних просторів у Львові та регіоні. 

Дякуємо організаторам за корисний, цікавий, пізнавальний захід! 

 

Фото В. Левківська

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45