search
Понеділок 24 вересня

І фестиваль ковальської майстерності «Вогняна квітка»

22 вересня в місті Токмак пройшов І фестиваль ковальської майстерності «Вогняна квітка».

Цей унікальний захід відбувся вперше за підтримки Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізької обласної ради, Токмацької міської ради, Департаменту культури туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації, комунальної установи «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради.Близько двох десятків ковалів з різних куточків України з'їхалися до Токмака, аби продемонструвати свої роботи і сам процес виготовлення кованих виробів – елементів декору. Під час Фестивалю майстри реалізували спільний проект – виготовили авторські елементи до металевої скульптури «Букет троянд».

Відкрив «Вогняну квітку» секретар Токмацької міської ради Олександр Чуб та зазначив, що сьогоднішній Фестиваль – це гарна нагода для мешканців нашого регіону побачити роботу ковалів, взяти до рук їхні витвори. Побажав всім гарного настрою та приємних вражень від свята.

Вітав учасників та гостей Фестивалю директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації Владислав Мороко.

У рамках Фестивалю відбулася хода ковалів, концертна програма за участю солістів-вокалістів, фольклорного, танцювальних та хорових колективів міського Будинку культури, дитячої музичної школи, майстер-класи та виставка «Ковальство Токмаччини» у краєзнавчому музеї.

Сотні відвідувачів, що завітали на «Вогняну квітку» подивилися на роботу ковалів та й спробували себе у цій професії.

На урочистому закритті фестивалю «Вогняна квітка - 2018» член спілки майстрів ковальського мистецтва, директор студії художнього ковальства «Статус» (м. Токмак) Олександр Ракшевський представив авторські елементи, виготовлені ковалями протягом дня та закріпив їх на арку до металевої скульптури «Букет троянд».

Міський голова Ігорь Котелевський подякував ковалям за участь, зазначивши, що відродження культурної пам’яті народу – завдання всіх нас, українців, а одним з основних завдань фестивалю і є збереження та відродження ковальства як ремесла.

Завершився Фестиваль фаєр-шоу та святковою танцювальною програмою.

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45