search
П'ятниця 21 вересня

Обласний практикум «Культура та креативні індустрії як основа розвитку територій»

20 вересня 2018 року комунальною установою «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради було організовано та проведено обласний практикум для керівників і спеціалістів структурних підрозділів галузі культури міських рад, райдержадміністрацій, об'єднаних територіальних громад та керівників базових будинків культури і центрів об'єднаних територіальних громад, фахівців методичних структур за темою «Культура та креативні індустрії як основа розвитку територій», в якому взяли участь 84 працівники культури з 11 районів області, 22 об'єднаних територіальних громад та міст Запоріжжя, Бердянська і Мелітополя.

На практикумі були присутні представники Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації: Марина Анісімова - заступник директора-начальник управління культури і туризму та Людмила Абеляшева - начальник відділу культури і туризму управління культури і туризму.

Людмила Абеляшева розповіла про виконання плану основних заходів Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації за 9 місяців, виділила актуальні питання ефективної співпраці з територіями у 2018-2019 роках та підготовки і проведення закладами культури заходів з відзначення 80-річчя утворення Запорізької області.

У своєму виступі Оксана Герман, в. о. директора обласного методичного центру культури і мистецтва, окреслила основні шляхи для створення ідеї та в подальшому – культурного продукту територій, надала інформацію щодо Всеукраїнського проекту «Малі міста — великі враження», розвитку і підтримки малих художніх промислів.

Питання ведення документації закладів культури та клубних формувань висвітила Алла Рушинець - провідний методист обласного методичного центру культури і мистецтва, зокрема вона надала роз'яснення щодо складання положень любительських об'єднань і клубів за інтересами.

Учасник тренінгу «Академія культурного лідера» Світлана Шиян, директор Центру культури, дозвілля та мистецької освіти Кирилівської селищної ради поділилася власним досвідом використання на практиці отриманих знань та наголосила на необхідності нового креативного бачення діяльності клубних закладів.

Корисною та пізнавальною для учасників практикуму була інформація щодо актуальних грантових організацій та грантових можливостей для представників культурного сектору, яку представила Ганна Медведєва, провідний методист обласного методичного центру культури і мистецтва.

Марина Анісімова привітала керівників закладів культури, які брали участь у І регіональному етапі Всеукраїнського огляду-конкурсу клубних закладів у сільській місцевості, вручила грамоти і подяки переможцям та учасникам.

Про Всеукраїнський відкритий конкурс програм збереження і розвитку елементів нематеріальної культурної спадщини «Жива традиція», який проводиться Українським центром культурних досліджень за підтримки Українського культурного фонду в рамках проекту «Створення віртуального музею НКС» розповіла провідний методист обласного методичного центру культури і мистецтва Олена Нестеренко, а завідувач відділу Олена Драган зазначила важливість дотримання термінів подання матеріалів щодо підтвердження звання «народний» і «зразковий» аматорським колективам області.

Для практичного використання в роботі учасники практикуму отримали друковані видання, які підготували спеціалісти обласного методичного центру культури і мистецтва: інформаційно-методичний збірник «Барви рідного краю» та методичні поради «Специфіка створення та просування культурного бренду (проекту) території засобами мережі Інтернет».

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45