search
Понеділок 6 серпня

ХХІІ Міжнародний фестиваль національних воїнських та традиційних культур «Запорозький Спас» імені Анатолія Єрмака

3 серпня 2018 року за підтримки Департаменту культури, національностей та релігій облдержадміністрації, КУ “Обласний методичний центр культури і мистецтва” ЗОР відбувся ХХІІ Міжнародний фестиваль національних воїнських та традиційних культур "Запорозький Спас" імені Анатолія Єрмака.

Захід проводився біля КУ “Запорізький обласний центр молоді” ЗОР з метою розвитку та популяризації козацьких бойових мистецтв, народних традицій українського козацтва, підвищення ролі традиційної культури у формуванні світогляду та духовності. Фестиваль є одним з етапів Міжнародного фестивалю “Козацький Спас”, який з 3 по 4 серпня 2018 року одночасно пройшов у різних містах України. Фінальна частина фестивалю відбудеться 18-19 серпня 2018 року в парку “Київська Русь” Київської області.

До початку урочистого відкриття президент ГО “Всеукраїнська федерація “Спас” Олександр Притула провів майстер-клас із самооборони для журналістів. Також відбулись показові майстер-класи шкіл бойових мистецтв та спортивних видів боротьби.

Урочисте відкриття розпочалось із вшанування загиблих лицарів України хвилиною мовчання. До привітального слова були запрошені організатори та гості свята. Потому, відбулись показові виступи представників національних та спортивних видів боротьби: грузинської (чидаобі), вірменської (кох), китайської (кунгфу) та самбо. Вражаючими та яскравими були виступи осередків Запорізької ДЮСШ “Спас”, театру козацького бою “Запорозький Спас”, клубу історичного фехтування “Стезя” м. Запоріжжя, театру скіфської звитяги “Скіфський Стан” Чернігівського району та інших.

У концертній програмі взяли участь: ансамбль “Троїсті музики” с. Гнаровське Вільнянського району, фольк-дует “Жайворонки” м. Запоріжжя, солісти обласного центру патріотичного виховання молоді та окремі виконавці. Працювала виставка декоративно-прикладного мистецтва. 

Проведення фестивалю є надзвичайно важливим для збереження і пропагування козацького бойового звичаю “Спас”, який просувається до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

 

Фото ВГО "Всеукраїнська федерація "Спас"

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45