search
Понеділок 9 липня

Обласний фестиваль народної творчості “Срібна купальська роса”, Токмацький район

Найколоритніше та найцікавіше свято яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят – це свято молоді, Івана Купала, яке вже традиційно відзначається в ніч з 6 на 7 липня і не залишає нікого байдужими своїми незвичайними традиціями, обрядами та ритуалами. Сьогодні завдяки творчому неспокою працівників культури та аматорів народного мистецтва можна доторкнутись до народних джерел і поринути у чарівну купальську ніч.

Так, 6 липня на мальовничому березі р. Молочна неподалік від с. Кутузівка Токмацького району відбувся обласний фестиваль народної творчості “Срібна купальська роса”. Фестиваль проведено з метою збереження, розвитку, популяризації нематеріальної культурної спадщини Запорізької області, аматорського, декоративно-прикладного мистецтва, розширення творчих зв’язків між регіонами області та за її межами за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації, комунальної установи “Обласний методичний центр культури і мистецтва” Запорізької обласної ради.

Почесними гостями фестивалю стали: голова Токмацької райдержадміністрації Дудукалов Віктор Сергійович, голова Токмацької районної ради Мафтуляк Василь Петрович, помічник Народного Депутата України Валентирова Сергія Васильовича – Фролов Станіслав Миколайович.

Свято розпочалось із традиційної ходи учасників фестивалю під девізом: “Усі на Івана Купала, щоб життя красивіше стало!”. Творчі колективи не могли залишити поза увагою таку непересічну подію. Ще б пак! Адже наші райони поєднані не лише географічно, але й історично. У цьогорічному фестивалі взяли участь творчі колективи та окремі виконавці з Херсонської та Запорізької областей (Оріхівська міська ОТГ, Запорізький, Приазовський, Пологівський, Вільнянський, Михайлівський, Чернігівський та Токмацький райони, м. Токмак).

У рамках фестивалю працювало “Містечко майстрів” декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва за участю умільців з м. Токмака, Василівського, Приазовського, Токмацького районів. На виставці були представлені неймовірні вироби традиційного народного і сучасного мистецтва: живопис, інтер’єрні ляльки, вишивка, сувеніри, картини і прикраси з бісеру, декупаж, ляльки-мотанки, канзаші та інше. Для усіх присутніх було проведено майстер класи із вироблення етнічної ляльки-мотанки та плетіння віночків із натуральних трав та квітів. Також протягом святкового дня працювала фото-зона “Зелена арка”, дитяча анімаційна зона. Не залишились без уваги відвідувачів і гастрономічні локації.

Та яке ж свято без смачної рибної юшки та козацького кулешу? У конкурсі на кращу рибну юшку змагались сім місцевих команд. Вельмишановне журі у складі почесних гостей заходу скуштували традиційну святкову страву та оголосили переможців конкурсу. Так, третє місце виборола команда Жовтневої сільської ради, друге – районний відділ освіти, почесне перше – Молочанська міська рада. Але цьогоріч не обійшлося без сюрпризів, боротьба між учасниками була такою запеклою, що журі вирішило присудити й гран-прі у конкурсі на кращу рибну юшку. Найкращою сала команда Токмацької райдержадміністрації.

Кульмінацією свята стало запалювання купальського багаття та фаєр-шоу від театру вогню “Магай” Запорізького району. Справжньою родзинкою заходу став виступ спеціального гостя фестивалю – групи “DANCEBAND” з м. Суми.

Танцювально-розважальна програма тривала до перших півнів.

Фестиваль видався надзвичайно насиченим і цікавим, пройшов на високому організаційно-творчому рівні, про що свідчила чимала кількість глядачів, а також активна участь самих непересічних місцевих мешканців та гостей свята у конкурсах та театралізованих дійствах.

Вже місяць і зорі вийшли на небо,

Папороть відцвіла, багаття догоріло,

Купало-свято наше відшуміло,

Та напевно в серцях ваших

Згадку про себе залишило!

 

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45