search
П'ятниця 25 травня

Обласний фестиваль “Поетичний травень”

З метою популяризації кращих зразків літературного надбання, використання творчого доробку літературної спадщини українських класиків та сучасних поетів протягом травня у Запоріжжі та області проходив обласний фестиваль “Поетичний травень”.

“Поетичний травень” на Запоріжжі започаткований Петром Павловичем Ребром на початку 60-х. Цього року 54-те свято літератури відзначилося широко й урочисто, у творчій атмосфері. Уперше за останні 10 років літератори презентували нові книги, видані за кошти обласного бюджету. Це перший такий масштабний проект для області в галузі книговидання.

Олександр Медко, Президент Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців “Потенціал”, один із засновників Благодійний фонд ім.Петра Ребра та премії імені Петра Ребра, наголосив, що в запланованих виїзних акціях у рамках “Поетичного травня” взяли участь письменники, журналісти, артисти – всього 12-14 осіб на кожному заході.

10 травня 2018 року до Мелітопольського державного педагогічного університету вперше завітала така велика когорта талановитих письменників. Зустріч пройшла у теплій затишній обстановці, оскільки зупинила час і дозволила усім присутнім зануритися в світ поезії, прози, пісні, музики. Діапазон емоцій коливався від журби до романтики, від гумору до сарказму, від невеличких радостей життя до впевненості в силі національного духу свого народу. Аудиторія надзвичайно чутливо сприймала представлені літературні і музичні твори та гучними оплесками висловлювала схвильоване захоплення від свого залучення до творчої майстерні літераторів нашого Запорізького краю.
Гості завітали до університету із неоціненним подарунком – комплектом вказаних вище видань. Тепер і студенти, і викладачі нашого університету зможуть ознайомитися з літературною творчістю наших земляків. Завдяки такому поповненню бібліотечного фонду читачі зможуть задовольнити свої читацькі смаки, а молоді і досвідчені дослідники розвиватимуть сучасну літературознавчу і мовознавчу науку, вивчаючи ці твори.
Цього ж дня творча зустріч із письменниками та поетами запорізького краю відбулася в міській бібліотеці Мелітополя, яка також пройшла в щирій атмосфері творчого піднесення

Продовжилось свято 16 травня у КЗ “Більмацька центральна районна бібліотека”. Почесними гостями були члени Запорізької обласної організації національної спілки письменників України, зокрема голова О.Медко, поети М.Буряк, В.Сироватко, В.Коваль, літературознавець, кандидат філологічних наук О.Стадніченко, журналіст М.Бордюжа. З словами привітання виступили директор районної бібліотеки О.Прилєпська та голова районної ради Ю.Симоненко. Гостей зустріли запашним короваєм від учасників літературно – мистецької вітальні “Свічадо”. Поетичні доробки прозвучали від С.Причиненко, А.Левади, Л. Кожухар, Л.Сахно, а прекрасну мелодію скрипки виконав викладач музичної школи О.Шевченко. Запорізькі гості подарували не лише поетичні виступи, але саме головне – нові книги поезій та прози для бібліотеки. Ці поетичні надбання займуть своє місце на книжкових виставках, які розкривають майстерність поетів запорізького краю і обов’язково знайдуть прихильників високого поетичного слова!

17 травня учні Малобілозерської естетичної школи-інтернату “Дивосвіт” разом з педагогами гостинно зустрічали письменників Запорізького краю. Літератори презентували свої книги, які потім подарували учням школи. Дивосвітівці мали змогу поспілкуватися з “митцями пера”, а також юні таланти продемонстрували свою майстерність у написанні та декламуванні власних творів. А поети, у свою чергу, були приємно вражені гостинністю і щирістю малобілозерчан.

18 травня відбулося засідання комісії з присудження обласної літературно-мистецької премії імені Петра Ребра. На засіданні конкурсної комісії також обговорювались й деякі організаційні питання. Перш за все, це що стосується популяризації мистецького свята, причому, не тільки на території області, а й за її межами. Запорізький, уже традиційний, “Поетичний травень” має всі підстави стати Всеукраїнським, зазначив під час засідання Олександр Медко.

21 травня відбулась зустріч зі студентами педагогічного коледжу. Під час творчої зустрічі Вікторія Сироватко та інші письменники подарували читачам свої поетичні збірки.

А ті, хто не встиг ознайомитися з творчістю поетів Запорізького краю, мали змогу відвідати гала-концерт, який відбувся 24 травня в Запоріжжі в Театрі юного глядача. Тут, в урочистій обстановці, вручили премію імені Петра Ребра новим лауреатам. Завершальний день “Поетичного травня” запам’ятався святковим концертом.

Галерея зображень

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45