search
Понеділок 7 травня

Фестиваль “Історія.ua”

6 травня 2018 року на площі Запорїзької обласної універсальної наукової бібліотеки, м. Запоріжжя відбувся Фестиваль “Історія.ua”.


Запорізький край — це благодатна земля, на якій народжуються і виколисуються справжні таланти.
Яскраві сузір’я талантів Запорізького краю продемонстрували творчі колективи у концертній програмі. А саме:
- творчі колективи Позашкільного навчального закладу "Центр естетичного виховання Хортицького району "Запорізької міської ради Запорізької області:
- вокально інструментальний гурт “Сієра”, солісти-вокалісти, керівник Сергій Бабенко;
- “Зразковий художній дитячий колектив” ансамбль “Шанс”, керівник Людмила Птіцина;
- Запорізький співак, композитор, педагог і продюсер Сергій Бабенко;
- хореографічний колектив “Варіант” Запорізької дитячої школи мистецтв № 3, керівник Оксана Копленко;
- Запорізька співачка Інна Глова;
- творчі колективи та окремі виконавці Долинської ОТГ:
- вокальний колектив “Гармонія” Розумівського будинку культури, керівник Дмитро Федчак;
- танцювальний колектив “Фаворит” Розумівського будинку культури, керівник Ольга Бібік.
- гурт “Октопус”, керівник Сергій Андрієнко.
- Запорізький співак Юрій Аврамець.
Ще одна подія — це обласна культурно-мистецька акція “Запорізькі обереги”.
Крізь десятки поколінь народні майстри зберегали для нас, своїх нащадків, безцінний скарб декоративно-прикладного мистецтва. Продовжуючи славні традиції українського народу, майстри Запорізької області і сьогодні відроджують та розвивають народне мистецтво і намагаються передати у спадок дітям і молоді свої знання, досвід, майстерність. В рамках обласної акції відбудеться виставка неповторних рукотворів народних майстрів, як із традиційних видів народного мистецтва (українська народна вишивка, ковальство, гончарство, декоративний розпис, народна лялька, бісероплетіння, різьблення та інше) так і в сучасних та авторських техніках. Також відбудуться майстер-класи від провідних майстрів міст, районів, об’єднаних територіальних громад області. Що дає змогу не лише представити унікальні вироби народного мистецтва широкому загалу, але й сприяє обміну досвідом та популяризації традиційних видів народного мистецтва.
Тетяна Дудка та Євген Жаворонков проводили майстер-клас гри на народних інструментах “Етно-інструменти — культурологічний зв'язок століть”. Любов до рідного краю, до землі, до людей, до музики - це невід'ємна частина життя народного ансамблю пісні та музики “Чумацький шлях”, керівник Євген Жаворонкова та етно-фольк дуету “Жайворонки”. Музичний інструментарій - це яскрава сторінка історії народу, вияв його душевного багатства, свідчення високої духовної і матеріальної культури. Колекція інструментів Є. Жаворонкова створювалась і продовжує створюватись з метою збереження та популяризації унікальних пам'яток музичної культури.
Також на сцені та на площі усіх дивували показові виступи вихованців Запорізької ДЮСШ “Спас” з елементами боїв, акробатики; майстер-класи з володіння шаблею та інші інтерактиви. Завданням Школи “Спас” є підготовка козаків-воїнів та спортсменів високої кваліфікаціі – носіїв українського національного Звичаю, стійких патріотів – захисників України. Козацький бойовий звичай “Спас” проходить через все життя козака від народження до смерті, це комплекс засобів і методів дозволяє виховати здорову,інтелектуально і духовно розвинену людину. Звичай “Спас” передається в родинах та від вчителя до учня – від серця до серця, що забезпечує його збереження і передача наступним поколінням козаків. Основою духовної підготовки козака в бойовому мистецтві “Спас” є Православна віра і козацький Звичай, який базується на споконвічних козацьких карбах-заповідях, що передавались в козацьких родах і слугували певними духовними орієнтирами козака в житті. У 2016 році звичай “Спас” внесений до обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Запорізької області.
Запорізька земля — це Дніпро-Славутич, історична Хортиця, непокірна Запорізька Січ, острів Байда, бурхливе Азовське море, безкрайні лани та барвисті степи. Все це дає підґрунтя і надихає на творчість багатьох митців.
Велич кожного краю в людях, які тут живуть, закоханих в свій край.

Ведучі:
- Денис Доля — теле–ведучий, шоу-мен;
- Сергій Бабенко — ПНЗ “Центр естетичного виховання Хортицького району” Запорізької міської ради Запорізької області;
- Євген Тонкошкурик — ПК “Заводський”

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45