search
Середа 2 травня

Круглий стіл “Національні традиції – родинна кров поколінь”, Приазовський район

Запорізька область є регіоном з різноманітною суспільною структурою, в якій широкий спектр етнічних ідентичностей розвивався протягом багатьох століть. В нашому краї мирно проживають народи 130 національностей,споріднені спільністю історичної долі, багатовіковими взаєминами у житті.

З метою взаємодії представників національних культур, збереження та розвитку традицій національних культур, патріотичного виховання молоді та формування національної свідомості, налагодження культурних зв’язків та творчої співпраці 27 квітня 2018 року на території Приазовського району Запорізької області відбувся круглий стіл “Національні традиції – родинна кров поколінь” та концертна програма в рамках регіонального фестивалю культури і спорту національних меншин “Під небом єдиним”.

Організаторами круглого столу виступили:

- Приазовська районна державна адміністрація;

- Департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації;

- КУ “Обласний методичний центр культури і мистецтва” Запорізької обласної ради;

- Асоціація національних меншин Запорізької області;

- Спілка вірмен Запорізької області;

- Районний відділ культури, туризму та архівної роботи Приазовської РДА;

- КЗ “Приазовський районний краєзнавчий музей”;

- Районний центр народної творчості відділу культури, туризму Приазовської РДА;

- Нововасилівська селищна рада;

Під час круглого столу розглядалися наступні питання:

- Презентація регіонального фестивалю культури і спорту національних меншин “Під небом єдиним” - начальник відділу культури, туризму та архівної роботи Приазовської РДА Ольга Кірпік;

- Роль громадських організацій у створенні культурних проектів та активне залучення громадян до вирішення важливих духовно-просвітницьких, культурологічних питань — голова Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані;

- “Рідна мова — важливий елемент національної, соціальної та культурної свідомості” — в.о. директора комунальної установи “Обласний методичний центр культури і мистецтва” Запорізької обласної ради Оксана Герман;

- Питання щодо організації фестивалю “Приазовський інтерфольк” - завідувач відділу з організації культурно-мистецьких заходів та міжетнічного співробітництва комунальної установи “Обласний методичний центр культури і мистецтва” Запорізької обласної ради Олена Райлян.

Делегація представників національно-культурних товариств продовжила ознайомчий екскурс Приазовським районом. На території с. Нововасилівка вперше, завдяки Союзу вірмен Запорізької області, відбулася висадка дерев "Алея Співдружності". Дякуємо віце-президенту Спілки Рудольфу Акопяну за надану можливість — дерева стали символом дружби між етнічними народами.

Вітали гостей також селищний голова Сергій Фефелов, керівник громадської організації "Молокани Приазов'я" Тетяна Куцова і керівник автентичного самобутнього фольклорного колективу «Райський птах» Любов Фефелова. У національній вітальні з піснями і танцями пройшло засідання "Народні традиції гостинності, згоди і добросусідства". Також учасники форуму побачили творчі привітання від солістів ансамблю грузинського танцю “Імеді” ГО “Запорізьке міське грузинське товариство ім. Шота Руставелі, керівник Малхаз Чахвашвіллі та Етно-Фольк дуету “Жайворонки” українського товариства “Чумацький шлях”, керівник Тетяна Дудка, м. Запоріжжя.

У Приазовському районі сьогодні живуть, працюють в мирі та злагоді 32 етноси. Національно-культурні товариства області підтримують діяльність народів Приазов’я по відтворенню національних традицій та культур.

Представники національно-культурних товариств Запорізької області ще развідзначають, що у Запорізькому краї панує толерантна, доброзичлива атмосфера, етнічні народи єдині у створенні України, як європейської держави.

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45