search
Вівторок 9 січня

Різдвяні свята разом із Новорічно-Різдвяним фестивалем

Протягом різдвяних святкових днів на площі Фестивальній тривав Новорічно-Різдвяний фестиваль, ініційований Запорізькою обласною державною адміністрацією, Департаментом культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, комунальною установою “Обласний методичний центр культури і мистецтва” Запорізької обласної ради.
6 січня програма була святковою та яскравою. Розпочалась вона виступом гурту “Моніка Бєлуччі” міста Запоріжжя, бо Запоріжжя — це не лише козаки, Хортиця, найдовший в Європі проспект та Дніпровська гребля. Це ще й прекрасні люди, що живуть із мелодіями в серцях, несуть музику в долонях та співають про почуття з давніх-давен і понині.
Далі, естафету прийняли творчі колективи Новоалександрівського будинку культури Запорізького району та Ручаївського клубу Широківської ОТГ Запорізького району. Новорічні пісні та танці, флеш-моб творчих колективів подарували глядачам чудовий настрій. Не менш яскравим став виступ обласного театру ляльок. Діти та дорослі були зачаровані казкою “Зимові пригоди Крукаруків”, режисер-постановник Марічка Власова. Вечірня програма розпочалась спільною молитвою, а продовжилась Різдвяною виставою та співами.
7 січня свято Різдва Христового відзначили представники православних релігійних конфесій. Різдво Христове – одне з найважливіших народних православних свят зимового календарно-обрядового циклу, яке має багатовікові традиції. Кожного року це світле й радісне свято об’єднує наш український народ, приносить в кожну родину мир, щастя і любов. Ось і цьогоріч, на Різдво, Господь подарував запорізькій громаді теплу, сонячну погоду та святковий настрій. У будиночках розташувались громадські організації:
- “Різдво громади м. Запоріжжя”;
- Духовна Рада Христианських церков;
- “Правова ліга Універсал”;
- “Січова допомога”;
- Другий Запорізький центр безкоштовної вторинної правової допомоги;
- “Служба захисту тварин Запоріжжя”;
- Ініціативна група “Пристань надії” та інші.
Христианська церква “Сіон” пригощала печивом, цукерками та гарачим чаєм. Громадські організації надали допомогу мешканцям міста у кризових ситуаціях, розігрували призи, дарували подарунки, проводили вікторини для дітей.
На сцені свято розпочалось яскравим фольклорно-мистецьким фестивалем вертепів “Козацька коляда” в рамках обласного новорічно-різдвяного фестивалю. Організаторами заходу виступили - ВГО “Всеукраїнська федерація “Спас”, президент О. Притула, ДЮСШ “Спас”, директор К. Рижов, Запорозьке військо низове “Запорозька Січ” при підтримці обласного методичного центру культури і мистецтва, в.о. директора О. Герман.
Театралізовані вертепи, різдвяні мініатюри та дзвінкі колядки дарували глядачам підрозділи дитячо-юнацьких спортивних шкіл “Спас”: “Спас Сила”, тренер-викладач В. Бєлєнков, “Спас Воля”, тренери-викладачі: М. Мігуля та О. Баранов, “Спас Вихор”, тренер-викладач В. Прокопенко, “Спас Яр”, тренер-викладач Ж. Літава, “Спас Кремінь-Сокіл”, тренер-викладач Я. Павленко, “Спас Хорти”, тренер-викладач І. Калиновська, “Спас Вихлист” Новоолександрівського сільського будинку культури Запорізького району, керівник гуртка А. Юхименко. Обрядове дійство “водіння кози” подарували глядачам учасники фольклорного ансамблю “Чарівна світличка” Запорізької ДМШ № 1, керівник Т. Світлична, та різдвяні віншування від представників недільної школи Свято-Нікольського жіночого монастиря, керівник ігуменя Клеопатра.
Показові виступи з історичного середньовічного бою продемонстрували клуб “Братерство сталі Запоріжжя”, керівник Д. Дихановський та клуб історичного фехтування “Стезя”, керівник С. Панченко.
Чималу кількість вболівальників зібрав традиційний козацький бій “Лава-на-лаву” від ВГО “Всеукраїнська федерація “Спас”. У змаганнях взяли участь усі бажаючі від дітлахів до досвідчених козаків. По тому відбулось Козацьке коло козацької громади Запорожжя із нагальних питань.
Вражаючими були виступи молоді церки “Сіон” з пантомімами, виртепамита співами, колядки від греко-католицьких громад міст Запоріжжя та Драгобич, вірменсткі пісні у виконанні Вардана Нуріджаняна. Представники громади Запоріжжя заспівали старовинну повстанську колядку та спільно з усіма присутніми виконали Гімн України.
На ярмарковому майданчику працювала виставка майстрів ГО “Запорізький колорит”, керівник Н. Бабенко, ТО “Самоцвіти Запоріжжя”, керівник Л. Васильєва, ТО майстрів української народної вишивки “Цвіт калини”, керівник Р. Кутасевич та інші.
Кульмінацією заходу стала спільна молитва віруючих всіх конфесій.
У спільній молитві взяли участь:
- Пресвітер Обласного об’єднання Євангельских християн баптистів у Запорізькій області Я.О. Бринза;
- Екзарх Донецький Української Греко-Католицької церкви Владика Степан (Меньок);
- Генеральний вікарій, єпіскоп Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні Владика Ян Собіло;
- Єпіскоп Запорізький і Мелітопольський Української Православної Церкви Київського Патріархату Владика Фотій (О.С. Давиденко);
- Єпіскоп Запорізького обласного Об’єднання Української Церкви Християн Віри Євангельської В.Є. Гедаревич;
- Настоятель Вірменської Апостольської Церкви Запорізької області Отець Юсік Нуріджанян;
- Старший пастор, єпіскоп по Запорізькій області Християнської харизматичної Церкви “Джерело життя” С.В. Гащенко.

 Із вітальним словом до мешканців та гостей міста звернувся директор Депатраменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної адміністрації Владислав Мороко.
Впродовж трьох тижнів на головній площі області працювали виставки майстрів декоративно-прикладного мистецтва, Духовна Рада християнських церков міста Запоріжжя, волонтерський ярмарок, водили хороводи, грали в ігри, щедрували, колядували, водили Козу, танцювали, співали та бажали всім добра, здоров'я, злагоди та миру.
Підійшов до закінчення наш обласний новорічно-різдвяний фестиваль. І нехай піднесений новорічний настрій надає сил та натхнення у Новому 2018 році!

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45