search
П'ятниця 22 грудня

Участь у ІІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції “Імплементація конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини: підсумки та перспективи”, 20 грудня 2017 р., м. Київ

   20 грудня 2017 року на базі Національного заповідника “Софія Київська” відбулась ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю “Імплементація конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини: підсумки та перспективи”, організована Українським центром культурних досліджень Міністерства культури України за підтримки Національного заповідника "Софія Київська". 

   Серед учасників конференції були представники Міністерства культури України, Міністерства освіти і науки України, обласних методичних центрів народної творчості, вищих освітніх закладів, громадських організацій, науковці, мистецтвознавці, носії нематеріальної культурної спадщини та інші.  Серед поважних гостей був Надзвичайний Повноважний Посол Індії в Україні Манодж Кумар Бхарті зі своєю дружиною Місіс Анамікою Бхарті. 

  У роботі конференції також взяли участь представники Запорізької області: провідний методист КУ "Обласний методичний центр культури і мистецтва" ЗОР Олена Нестеренко, директор Запорізької ДЮСШ "Спас" Костянтин Рижов, викладач-методист, завідувач методичного кабінету КЗ "Мелітопольське училище культури" ЗОР Тетяна Сергєєва, кандидат географічних наук, доцент, проректор Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького Олена Арабаджи та інші. 

   Конференція відбулась традиційно у формі  пленарного засідання,  шести наукових секцій та практичної частини. 

   З доповідями на секційних засіданнях виступили: Олена Нестеренко звітувала про роботу Обласного методичного центру культури і мистецтва за 2017 рік (в контексті просування елементів нематеріальної культурної спадщини Запорізької області до Національного реєстру України); Костянтин Рижов представив звичай козацьких родів “Спас”, який поширений не тільки на території області, але й далеко за її межами; Тетяна Сергєєва доповіла про збереження народнопісенних традицій на прикладі роботи народного фольклорного ансамблю “Веснянка” села Данилоіванівка Мелітопольського району, який є носієм степового розспіву Запорізького краю; Олена Арабаджи представила традицію частування караїмів Мелітополя, акцентувавши увагу на питанні збереження культури караїмів - одного із малочисельних народів України, який знаходиться під загрозою зникнення.

    Наразі готуються матеріали на елементи нематеріальної культурної спадщини - “Козацький бойовий звичай “Спас”, “Степовий розспів Запорізького краю” та “Традиція частування караїмів Мелітополя” на попередній розгляд Українського центру культурних досліджень для подальшого внесення до Національного реєстру України.

   Проведення науково-практичної конференції дало можливість підняти важливі питання з охорони та збереження нематеріальної культурної спадщини, обмінятись досвідом та познайомитись з новими цікавими людьми для подальшої співпраці. За результатами конференції на офіційному сайті організаторів планується пулікація збірки матеріалів тез та доповідей учасників заходу. 

  Дякуємо організаторам та учасникам конференції за насичене та захоплююче спілкування та чекаємо на нову зустріч.    

 

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45