Понеділок 18 вересня

Участь у обласному науково-практичному семінарі “Зберігаючи традиції виховуємо покоління”, 15.09.2017 м. Дніпро

15 вересня 2017 року у приміщенні Дніпропетровської академії музики ім. Глінки (м. Дніпро) відбувся обласний науково-практичний семінар “Зберігаючи традиції виховуємо покоління” з метою знайомства з практичними навичками збереження, популяризації, передачі майбутнім поколінням елементів нематеріальної культурної спадщини, підвищення обізнаності населення з елементами нематеріальної культурної спадщини, що визнані ЮНЕСКО — петриківським розписом та козацькими піснями Дніпропетровщини, історією їх виникнення та визнання, обміну досвідом з питань дослідження, збереження культурних традицій Дніпропетровського краю та інших областей України.

У заході взяли участь керівництво Дніпропетровської обласної ради та облдержадміністрації, представник Українського центру культурних досліджень Міністерства культури України, представники консульств, науковці, музикознавці, історики, дослідники культурної спадщини з Дніпропетровщини та міст Києва, Запоріжжя, Полтави.

Для Запорізького краю питання дослідження, збереження та популяризації нематеріальної культурної спадщини мають особливе значення, насамперед у зв'язку з могутнім духовно-творчим потенціалом української традиційної культури, яка є головним чинником збереження і розвитку української мови, відродження національної свідомості, духовності народу, підґрунтям розвитку професійного мистецтва.   Саме тому, делегація Запорізької області у складі: Денисенко О.В. - голови Запорізької обласної організації Національної спілки краєзнавців України, член обласної комісії з формування переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Запорізької області, Нестеренко О.В. - провідного методиста народної творчості КУ «Обласний методичний центр культури і мистецтв» ЗОР, Палійчук О.В. - наукового співробітника науково-просвітницького відділу Національного заповідника «Хортиця», член обласної комісії з формування переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Запорізької області та Янкович І.А. - в.о. директора КУ «Художній музей» ЗОР відвідали даний захід на запрошення представників Дніпропетровської обласної ради. 

Денисенко О.В. під час пленарного засідання розповіла про перші кроки у напрямку дослідження нематеріальної культурної спадщини Запорізької області, звернувши увагу на проблеми, які виникають під час вивчення і обробки наявних матеріалів  та запросила колег до співпраці.

Семінар складався з 2 етапів: пленарного засідання та роботи в секціях за напрямками: “Петриківський розпис”, “Козацькі пісні Дніпропетровщини” та “Гендерна політика”. Зокрема, у секції “Козацькі пісні Дніпропетровщини” відбулись майстер-класи із виконання козацьких пісень за участю молодих виконавців; демонстрації відеофільмів про фольклорні експедиції, які проводились на території Дніпропетровської області; інші доповіді та відео-презентації. Програма семінару була цікавою і змістовною. Гостей зустрічав місцевий ансамбль “Славутич”. У фойє працювала виставка робіт майстрів петриківського розпису. 

Дякуємо організаторам науково-практичного семінару за запрошення, корисний досвід роботи, високий рівень організації і теплу гостинність!  

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45