Понеділок 28 серпня

Святкування 26-ї річниці незалежності України

День Незалежності України - державне свято України, що відзначається щорічно 24 серпня на честь прийняття Верховною радою УРСР “Акта проголошення незалежності України”, що прийнято вважати датою утворення держави Україна в сучасному вигляді.

“Обласний методичний центр культури і мистецтва” Запорізької обласної ради долучився до організації заходів, приурочених до 26-ї річниці Дня Незалежності України.

Першою подією 24 серпня стала хода запорожців від пл. Маяковського до пл. Фестивальної. Біля фонтанів на Маяковського люди почали збиратися, починаючи з 8:30. Велика частина людей була одягнена в святкові наряди, вишиванки і одяг з національною символікою.

У цьому році на святкуванні Дня незалежності України в Запоріжжі були прийняті особливі заходи безпеки. Площа в центрі міста була повністю перекрита залізними решітками, входи і виходи були оснащені металодетекторами, а поліцейські - металошукачами, для виявлення заборонених предметів. Подібна практика давно показала себе за кордоном - серйозні заходи вживаються для безпеки громадян.

На Майдані Героїв була представлена ​​військова техніка: БТРи, знаряддя та автомобілі артилеристів і нацгвардійців. Деякі з цих машин були в АТО. Також у нас в місті з'явилася нова традиція, яка вже обійшла практично всю Україну - Майдан Героїв перед будівлею обладміністрації завісили національними прапорами, кожен з яких має свою особливу особисту історію. Цю історію можна прочитати на самому прапорі. Багато з них побували в зоні АТО.

Після 10 години на головній площі Запоріжжя урочистим маршем пройшли військовослужбовці ЗСУ, Національної гвардії, поліцейські, а також рятувальники МНС.

Також військові підготували для запорожців виступ духових оркестрів: військового оркестру 3029 Національної гвардії України (начальник оркестру військовий диригент майор Ромалійський І.М.), штатного духового оркестру 23-ї окремої бригади по охороні громадського порядку Національної гвардії України в/ч 3033 (військовий диригент майор Мойсєєв С.П.) та військового оркестру 55-ї Запорізької окремої артилерійської бригади (начальник оркестру військовий диригент майор Солошенко І.П.). Музиканти грали сучасні та класичні композиції. Глядачі підтримували їх гучними оплесками.

Святкування продовжилися на площі Фестивальній. Там запорожцям вручили нагороди, в тому числі і державні.

Після урочистостей на площі Фестивальній виступив симфонічний оркестр. Запорожці фотографувалися на площі і вітали один одного зі святом. А ще городяни мали можливість написати побажання для країни на державному прапорі. Він стане частиною всеукраїнської акції. Тут близько семи сотень прапорів. Їх збирали в різних містах нашої країни. Серед них є такі, які побували в гарячих точках. А є ті, які передали українці з тилу.

Також на площі була представлена виставка виробів декоративно-прикладного мистецтва за участю провідних майстрів обласного осередку Національної Спілки майстрів народного мистецтва України та творчих об'єднань м. Запоріжжя.

Увечері, для жителів і гостей міста була проведена святкова молодіжна програма за участю запорізьких виконавців, переможців Міжнародних і Всеукраїнських конкурсів, учасників телевізійних програм України: "X-Фактор", "Україна має талант" і "Голос країни".

Запорожці з нетерпінням очікували концертну програму співачки Alyosha і гурту "ТІК". Подивитися святковий концерт зібралися понад 15 000 жителів і гостей міста.

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45