search

Лариса Василівна

Інформація про проведення відбіркового обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості

Об`єднаймося ж, брати мої!”

 

На виконання Наказу Президента від 22.03.2002р. № 284 “Про Всеукраїнський конкурс учнівської творчості “Об`єднаймося ж, брати мої!”, листа Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти 06.11.2019 № 596, з метою популяризації творчої спадщини Т.Г. Шевченка, активізації виховної і патріотичної роботи серед учнівської молоді, згідно плану роботи навчально- методичного кабінету закладів спеціалізованої мистецької освіти комунальної установи “Обласний методичний центр культури і мистецтва” на 2019 - 2020 навчальний рік 22 січня 2020р. організовано та проведено відбірковий обласний етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості “Об`єднаймося ж, брати мої!” на базі комунального закладу “Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека” Запорізької обласної ради.

Після відбіркових етапів у мистецьких школах на цій захід надано 280 робіт образотворчого мистецтва з мм Запоріжжя, Мелітополя, Бердянська, Енергодара, Василівського, Вільнянського, Приморського, Кам”янсько-Дніпровського, Гуляйпільського, Оріхівського, Більмацького, Пологівського, Токмацького, Приазовського, Якимівського районів Запорізької області.

Журі у складі директорів, викладачів образотворчого мистецтва мистецьких шкіл Запорізької області (голова журі Абдурахманов Р.Д..- директор дитячої художньої школи відділу культури Мелітопольської міської ради Запорізької області, член Запорізької організації Національної спілки художників України) розглянуло роботи з номінацій “Образотворче мистецтво”, “Декоративно-прикладне мистецтво” та визначило переможців. Інформація, щодо творчих робіт переможців буде представлена до Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти до участі у підсумковому етапі у м. Києві. Всеукраїнське журі визначить переможців, які будуть нагороджені дипломами та цінними подарунками головою Організаційного комітету та головою Всеукраїнського журі Конкурсу.

 

З номінації “Образотворче мистецтво” відібрані роботи учнів:

- Звягінцева Вероніка, 17 років,учениця Запорізької дитячої музичної школи №4, викладач Бондарь О.М.;

- Коротка Марія, 10 років, Мелітопольська дитяча художня школа, викладач Міхно С.М.;

- Сальник Єлизавета, 15 років, Більмацька дитяча художня школа, викладач Здебська О.М.

- Кустря Віра, 6 років, Бердянська дитяча художня школа, викладач Стрельчук О.Ф.;

- Євпак Олександра, 14 років, Василівська дитяча музична школа, викладач Вайло А.І.

У номінації “Декоративно-прикладне мистецтво” відібрано роботи учнів:

- Сежченко Анастасія, 15 років, дитяча художня школа Енергодарської міської ради, викладач Хахуліна Г.М.;

- Дробожан Олександра, 13 років, Запорізька дитяча художня школа, викладач Жолудь Л.В.;

- Зелік Кіра, 13 років, Вільнянська дитяча художня школа, викладач Буторіна Н.Ю.;

- Бондарєва Лідія, 14 років, Приморська дитяча художня школа, викладач Драгнєва В.О.;

- Суворова Аастасія, 15 років, Запорізька дитяча музична школа № 8, викладач Славогородська Т.А..

 

Планується виставка робіт учасників відбіркового туру, які будуть нагороджені дипломами.

Відповідно до плану роботи навчально-методичного кабінету закладів спеціалізованої мистецької освіти комунальної установи “Обласний методичний центр культури і мистецтва” Запорізької обласної ради на 2019-2020 навчальний рік 15 січня 2020 року на базі комунального закладу “Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека” Запорізької обласної ради було проведено обласний семінар педагогічних працівників мистецьких шкіл з фаху народних інструментів.

У семінарі прийняло участь 120 викладачів мистецьких шкіл з міст Мелітополя, Запоріжжя, Енергодара, Бердянська, Пологи, Токмака, а також Вільнянського, Гуляйпільського, Велико Білозерського, Василівського, Кам`янсько-Дніпровського, Чернігівського, Токмацького, Більмацького, Розівського, Приморського, Михайлівського, Новомиколаївського, Якимівського районів.

Мета проведення семінару - удосконалення фахової майстерності та підвищення професійної компетентності педагогічних працівників, спрямована на всебічний розвиток творчого потенціалу, аналізу досягнень та досвіду роботи викладачів. Методичні розробки, доповіді, презентації робочих навчальних програм засновані на досягненнях передового досвіду і аналізу педагогічних процесів.

Методична розробка з ілюстраціями Репертуар ансамблю гітаристів - засіб формування і розвитку зацікавленості до навчання в мистецькій школі” Скрипка І.І. - викладач Запорізької дитячої музичної школи № 7.

Методична доповідь з ілюстраціями учнів Запорізької дитячої музичної школи №6 “Шляхи подолання технічних труднощів у роботі над музичними творами” Передрій С.М. - викладач Запорізької дитячої музичної школи № 6.

Методична розробка “Загальні рекомендації викладачам в роботі з учнями з особливими освітніми проблемами” Худякова І.В. - викладач Запорізької дитячої музичної школи № 2.

Методична доповідь «Ансамблеве музиціювання, як форма розвитку учнів мистецьких шкіл»

Альшевська О.В.- викладач Запорізької дитячої школи мистецтв № 2.

Презентація робочих навчальних програм: “Читання нот з листа” (предмет за вибором), “Ансамбль народних інструментів”, “Додатковий інструмент (баян, акордеон)”

Передрій С.М. - викладач Запорізької дитячої музичної школи № 6, Корнійчук Н.В. - викладач Запорізької дитячої музичної школи №1.

Методична розробка “Проблеми сценічного хвилювання та засоби їх подолання”

Балабан Н.Б. - викладач Запорізької дитячої школи № 2.

Презентація та методичне пояснення до нотних збірників А.Марценюк, Т.Жилюк «Нотарик»

Клименко О.В. - викладач Запорізької дитячої музичної школи № 5.

Презентація інтегрованого творчого проекту “Фольклорне дійство, як засіб відродження національних традицій та розвитку творчих здібностей учнів мистецьких шкіл. Особливості роботи з ансамблем народних інструментів, як складової фольклорного дійства” Місєвич О.В., Прокоф`єв Є.Є. - викладачі Запорізької дитячої музичної школи № 1.

 

Працівниками навчально - методичного кабінету закладів спеціалізованої мистецької освіти проводяться різноманітні заходи, що сприяють не тільки розвитку юних музикантів, а й виявленню загальних недоліків у методиці викладання гри на інструменті та розробки рекомендацій щодо їх усунення.

Положення додається до завантаження

Шановні колеги! Міністерство культури України розпочало прийом заявок на здобуття премії за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини у 2018 році. 

Деталі за лінком: http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245399249&cat_id=244913751 

Просимо поширити інформацію. 

ЗМІСТ 
 
1. Визначення поняття нематеріальна культурна спадщина ……………………..3
2. Місцеві, обласні Переліки, Національний реєстр,
міжнародні списки нематеріальної культурної спадщини ……………………..4
3. Алгоритм подачі елемента нематеріальної культурної спадщини
до Переліків ……………………………………………………………………………7
4. Алгоритм виявлення елементів нематеріальної культурної
спадщини в регіоні …………………………………………………………..............9
5. Алгоритм подачі документів процедури просування елементів
нематеріальної культурної спадщини …………………………………………...13
6. Зразки документів ……………………………………………………………………15
7. Місцеві переліки елементів нематеріальної культурної спадщини ………….24
9. Додатки ………………………………………………………………………………...30

Шановні колеги! Національний музей народної архітектури та побуту України (с. Пирогів) запрошує творчі колективи на обрядові свята, фестивалі та культурно-просвітницькі заходи. Календар подій на 2018 рік із зазначенням тематики репертуару додається. 

Шановні колеги! Наказом Міністерства культури України від 11.12.2017 № 1319 затверджений Порядок ведення Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України, а також опублікований ЗРАЗОК Облікової картки елемента НКС України. 

Радимо ознайомитись з документом за лінком: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0020-1 

Також на офіційному сайті Міністерства культури України опублікований Національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України:

http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/officialcategory?cat_id=245154164

1. Лист-звернення від громади до голови сільради/міськради/облради про рекомендацію елемента НКС до Переліку місцевого, обласного з пакетом документів на елемент НКС, що включає*:

   1.1 Облікова картка на елемент НКС.  

   1.2 Лист-згоду** громадськості про передачу елемента для внесення його до Переліку місцевого/обласного/регіонального НКС з подальшим просуванням до Національного реєстру та міжнародних списків. 

   1.3 Лист-згоду** носіїв про передачу авторських прав на використання фото- та відео матеріалів елемента НКС.

   1.4 Протокол засідання*** громадськості або ініціативної групи, що виступає від імені громади про рекомендацію елемента НКС до Переліку місцевого, обласного з подальшим просуванням до Національного реєстру та Міжнародних списків. 

2. Лист-клопотання від сільради/міськради (міськрада подає до облдержаміністрації) до райради з протоколом засідання сільради/міськради про рекомендацію елемента НКС до Переліку місцевого, обласного з пакетом документів на елемент НКС з подальшим просуванням до Національного реєстру та Міжнародних списків. 

3. Лист-клопотання від райради до департаменту (управління) чи відділу культури облдержадміністрації з протоколом засідання райради про рекомендацію елемента НКС до Переліку місцевого, обласного з пакетом документів на елемент НКС з подальшим просуванням до Національного реєстру України та Міжнародних списків. 

4. Лист-клопотання від департаменту (управління) чи відділу культури облдержадміністрації до Комісії з відбору елементів до Переліку місцевого/обласного/регіонального ***** з пакетом документів на елемент НКС з подальшим просуванням до Національного реєстру та Міжнародних списків. 

5. Протокол засідання Комісії з відбору елемента до Переліку місцевого/обласного/регіонального з пакетом документів на елемент НКС.

6. Лист-клопотання від Комісії до Українського центру культурних досліджень з пакетом документів на елемент НКС. 

7. Наказ про внесення елемента НКС до Переліку місцевого/обласного/регіонального. 

8. Експертний висновок фахівця (науковця) відповідної галузі, зазначеної у ст. 2, п.2 Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини. 

 

 

 

* Пакет документів на кожному етапі доповнюється Листом-клопотанням та витягом з протоколу засідання від відповідного підрозділу чи установи. 

** Лист-згода складається у чотиьрьох примірниках з оригінальними підписами та завірені мокрою печаткою у місцевому органі виконавчої влади. 

*** Протокол засідання складається у чотирьох примірниках з оригінальними підписами та мокрою печаткою у місцевому органі виконавчої влади. 

**** Лист-клопотання від сільради/міськради, де зареєстрована ваша громадська організація (група). 

***** Комісія з відбору елементів до місцевого Переліку створюється розпорядчим документом органу виконавчої влади або місцевого самоврядування. До складу комісії можуть входити фахівці в сфері культури, науковці, носії НКС, краєзнавці, історики, представники громадських організацій та інші.

Примітка: Алгоритм підготовки документів має рекомендаційний характер.   

 

Облікову картку на елемент НКС можна скачати на офіційному сайті Міністерства культури України. 

СЛОВНИК ТЕРМІНІВ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ

 

БАЗА ДАНИХ ЕЛЕМЕНТІВ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ — сукупність відповідним чином структурованих даних, для фіксації, збереження елементів нематеріальної культурної спадщини і доступу до них за спеціальними правилами. Збереження інформації у базі даних забезпечує централізоване накопичення і колективне використання даних, керування, дотримання стандартів, безпеку і цілісність даних про елемент нематеріальної культурної спадщини, скорочує надмірність і усуває суперечливість даних.

ВИЯВЛЕННЯ ЕЛЕМЕНТА НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ – сукупність польових, пошукових, науково-дослідних заходів з метою визначення наявності та культурної цінності елемента нематеріальної культурної спадщини як важливої частини життя громади, групи чи окремих осіб.

ДЕРЖАВИ-УЧАСНИЦІ – це держави, які зобов'язані Конвенцією про охорону нематеріальної культурної спадщини і у відносинах між якими ця Конвенція є чинною (ст.2.4 Конвенція, 2003).

ДОСЛІДЖЕННЯ – науково-пошукова, науково-практична діяльність, спрямована на одержання нової інформації  про  об'єкти  культурної спадщини,   історичні   населені   місця,   традиційний   характер середовища,  який  є  типовим  для  певних  культур  або  періодів розвитку.

ЕЛЕКТРОННА БАЗА ДАНИХ ЕЛЕМЕНТІВ НКС – це сукупність уніфікованих інформаційних даних про елементи нематеріальної культурної спадщини за галузевими напрямками конвенції, 2003 (ст. 2, п. 2.) відповідно  до концептуальної структури баз даних в інформаційних системах.

ЕЛЕМЕНТ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ – це нерозкладний компонент, що історично та культурно значимий як для спільнот, груп та окремих осіб, у системі НКС, яка представлена усними традиціями та формами вираження, зокрема в мові як носії нематеріальної культурної спадщини; виконавським мистецтвом; звичаями, обрядами, святкуваннями; знаннями та практиками, що стосуються природи та Всесвіту; традиційними ремеслами.

ЖИВА ТРАДИЦІЯ – це спадковість збереження безперервно існуючих елементів нематеріальної культурної спадщини у природньому середовищі.

Традиція (від лат. traditio – передача) традиційна передача від одного покоління до іншого форм діяльності та спілкування, а також супутніх їм звичаїв, правил, уявлень, цінностей.

ЗАОХОЧЕННЯ НОСІЇВ ЕЛЕМЕНТІВ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ – це духовна відзнака та матеріальна підтримка на державному рівні дослідників, носіїв елементів НКС, зберігачів знань та практик про елементи нематеріальної культурної спадщини (засновано премію відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 31.08.2005 р. № 841 «Про заснування премії імені В.М. Гнатюка за збереження й охорону нематеріальної культурної спадщини»).

ІНВЕНТАРИЗАЦІЯ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ – процес паспортизації, створення та ведення Переліків (місцевих, обласних, регіональних), Національного реєстру елементів нематеріальної культурної спадщини, наявних як на території України, так і територіях суміжних держав.

КОНВЕНЦІЯ ЮНЕСКО ПРО ОХОРОНУ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ  – це міжнародний документ, який регулює питання охорони нематеріальної культурної спадщини держав учасниць, що приєдналися до цієї Конвенції (дата підписання – 17.10.2003).

КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА − частина матеріальної і духовної культури, яка створена минулими поколіннями, витримала випробування часом і що передається наступним поколінням як щось цінне і шанобливе.

КУЛЬТУРНА ТРАДИЦІЯ  – специфічне ядро культури, у якому опредмечена діяльність минулих поколінь, що зберігає стабільні форми життєдіяльності людей. Через це К. т. залишається універсальним механізмом, який завдяки селекції життєвого досвіду, його акумуляції і просторово-часової трансмісії дає змогу досягти необхідної для існування соціальних організмів стабільності. Терміни «культура» і «традиція» у певному теоретичному контексті є майже синонімами. Культура визначає сам феномен, а традиція – механізм його функціонування. Традиція – це мережа (система) зв′язків сучасності з минулим. За допомогою цієї мережі здійснюються відбір, стереотипізація досвіду і передача стереотипів, які потім знову відтворюються. Це інтегральне явище, що включає в себе звичаї, ритуали і ряд інших стереотипізованих форм людської діяльності. Традиція є такою інформаційною характеристикою культури, яка відображає всі без винятку сфери суспільного життя тією мірою, якою вони несуть у собі прийнятий групою, тобто соціально стереотипізований досвід. Тобто традиція – це відображений у соціально організованих стереотипах груповий досвід, який через просторово-часову передачу акумулюється і відтворюється в різних людських колективах. За допомогою культури утворюються і консолідуються окремі людські спільності, і в цьому процесі К. т. виконує функцію відтворення соціокультурних ареалій.  

КУЛЬТУРНІ ЦІННОСТІ – об'єкти матеріальної та духовної культури, що мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення і підлягають збереженню, відтворенню та охороні відповідно до законодавства України.

КУЛЬТУРНІ ПРАКТИКИ – це Реєстр національного досвіду (12 кращих практик). Він містить програми, проекти і заходи, що якнайкраще відображають принципи і цілі Конвенції.

НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ – сукупність творчої діяльності  народу, яка виявляється у різних видах мистецтва: в усній словесній поезії, музичних вокально-інструментальних творах, танцях, хороводах, сценічній драмі, в народній архітектурі та найрізноманітніших різновидах малярської, декоративно-ужиткової творчості – вишивання, різьблення, художнє ткання, писанкарство, кераміка, витинання тощо.

НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ, НАРОДНА ПОЕЗІЯ, НАРОДНА СЛОВЕСНІСТЬ ЧИ ФОЛЬКЛОР (англ. — мудрість народу)— колективна уснопоетична творчість, що у досконалій мистецькій формі відображає життя, працю, боротьбу за кращу долю, історію, побут, думки, прагнення й погляди трудового народу, а також побутує в його середовищі.

НАЦІОНАЛЬНИЙ РЕЄСТР НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ – реєстр державного обліку елементів нематеріальної культурної спадщини України з метою їх охорони у відповідності до статті 12 Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини (2003).

НЕМАТЕРІАЛЬНА КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА – звичаї, форми показу та вираження, знання та навички, а також пов'язані з ними інструменти, предмети, артефакти й культурні простори, які визнані спільнотами, групами й у деяких випадках окремим особами як частина їхньої культурної спадщини. Ця нематеріальна культурна спадщина, що передається від покоління до покоління, постійно відтворюється спільнотами та групами  під впливом їхнього оточення, їхньої взаємодії з природою та їхньої історії і формує у них почуття самобутності й наступності, сприяючи таким чином повазі до культурного різноманіття й творчості людини. Для цілей цієї Конвенції до уваги береться лише та нематеріальна культурна спадщина, яка є сумісною з існуючими міжнародними договорами з прав людини, з вимогами взаємної поваги між спільнотами, групами та окремими особами, а також сталого розвитку (ст.2.1 Конвенція, 2003).

НЕМАТЕРІАЛЬНА КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА – звичаї, форми показу та вираження, знання, навички, що передаються від покоління до покоління, постійно відтворюються спільнотами та групами під впливом їхнього досвіду, оточення, взаємодії з природою, історії та формують у них почуття самобутності та наступності, сприяючи таким чином повазі до культурного розмаїття і творчості людини (Закон України «Про культуру» від 14.12.2010 № 2778).

НЕФОРМАЛЬНА ОСВІТА – це здобуття знань, умінь і навичок для задоволення освітніх особистісних потреб, нерегламентоване місцем здобуття, терміном та формою навчання, заходами державної атестації.

НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ ТА ЗАКОНОДАВЧІ АКТИ УКРАЇНИ – це регулятивно-нормативні документи щодо нематеріальної культурної спадщини України.

НОСІЙ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ – окрема особа або група (и) осіб, спільноти, які  є  носіями, творцями, зберігачами та популяризаторами автентичних форм елементів нематеріальної культурної спадщини.

ОБЛІКОВА КАРТКА ЕЛЕМЕНТІВ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ – це документ, що містить загальну інформацію та наукове обґрунтування необхідні для ідентифікації елемента нематеріальної культурної спадщини з метою фіксації їх у Національному реєстрі та Репрезентативному списку світової нематеріальної культурної спадщини або Списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони. (Форма Облікової картки затверджена Міністерством культури України №1521 від 14.12.2012 р. (у редакції наказу Міністерства  культури України  від 07.11.2014 № 951)).

ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ, ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ОХОРОНА НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ – це нормативно-правові документи, програми, заходи.

РАТИФІКАЦІЯ – затвердження верховним органом державної влади міжнародного договору, підписаного уповноваженими на це особами.

РЕЄСТР ЦІННОСТЕЙ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ – це довгострокова державна програма з охорони нематеріальної культурної спадщини.

РЕЄСТР – це інформаційна система, яка включає в себе базу даних елементів НКС (моніторинг матеріалів інвентаризації, документування, опрацювання допоміжних матеріалів, відображення у Базі даних тощо) як у паперовому, так і у електронному вигляді.

РЕСПОНДЕНТ – особа, від якої збирач записує фольклорні твори. У науковій літературі також використовують інші терміни: інформант, інформатор. Останні два слова у народному середовищі, особливо на західноукраїнських теренах, можуть сприйматися негативно, тому їх намагаються, як і загалом специфічно наукової термінології, у розмовах із респондентами потрібно уникати.

СПИСОК – це перелік елементів нематеріальної культурної спадщини визнаний на Міжнародному рівні.

Списки Міжнародного значення:

1. Репрезентативний список  нематеріальної культурної спадщини людства (ст.16 Конвенція, 2003).

2. Список нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони (ст.17 Конвенція, 2003).

ТРАДИЦІЙНА КУЛЬТУРА – це культура, в якій регуляція здійснюється на підставі звичаїв, традиції, установлень.

ТРАДИ́ЦІЯ — досвід, звичаї, погляди, смаки, норми поведінки і т. ін., що склалися історично і передаються з покоління в покоління; звичайна, прийнята норма, манера поведінки, усталені погляди, переконання когось; узвичаєння, узвичаєність, неписаний закон.

ФОЛЬКЛОР  (або  традиційна  й  народна  культура)  - є сукупність  заснованих   на   традиціях  культурного  співтовариства творінь, виражених  групою  або  індивідуумами  й  визнаних у якості відбиття  сподівань співтовариства, його культурної й соціальної самобутності; фольклорні  зразки  й  цінності  передаються усно, шляхом імітації  або  іншими  способами.  Його  форми  включають, зокрема,  мову,  літературу,  музику,  танці,  ігри,  міфологію, обряди, звичаї, ремесла, архітектуру та інші види художньої творчості.

ФОЛЬКЛОРИСТИЧНЕ ПОЛЬОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ – це наукове дослідження, яке проводять безпосередньо серед народу з метою збирання відомостей про побутування фольклорної традиції: фольклорний репертуар, носіїв фольклору, обрядовий, побутовий, суспільно-історичний та загальнокультурний контексти функціонування фольклору. Матеріали польового фольклористичного дослідження є одним із найважливіших джерел вивчення фольклорної традиції народу. Найпоширенішою формою фольклористичного польового дослідження є фольклористична експедиція – виїзд групи фахівців у конкретну місцевість та її обстеження у визначений термін. Інша форма фольклористичного польового дослідження – стаціонарне польове дослідження – передбачає тривале перебування дослідника серед місцевого населення, дає змогу детально пізнати його щоденне життя і побут, а також спостерігати за традиційною культурою в її природному функціонуванні.

ФОРМАЛЬНА ОСВІТА –  це освіта, спрямована на одержання або зміну освітнього рівня та кваліфікації в навчальних закладах та установах освіти згідно з визначеними освітньо-професійними програмами і терміном навчання, заходами державної атестації, що підтверджується отриманням відповідних документів про освіту.

 

Джерела: http://uccs.org.ua/node/109

Сторінка 1 із 2

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45