search
Вівторок 28 січня

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Сьогодні, 27 січня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
У Запоріжжі пам’ятний захід відбувся біля меморіалу жертвам Голокосту у Комунарському районі Запоріжжя.


Десятки запорожців з історичними фотографіями з концентраційних таборів і плакатами зі словами «Ми пам'ятаємо» зібралися біля пам'ятника жертвам Голокосту. Саме на цьому місці у 1941-1943 роках було розстріляно понад 36 тисяч мирних жителів, більше 20 з них – були євреями.
– У 1941 році євреїв зібрали в робочій синагозі, яка знаходиться на вулиці Тургенєва, 22, привезли їх на це місце на КамАЗі. Їм сказали надіти Таліта – це одяг, який під час молитов надягають єврейські чоловіки. Тут їх розстріляли, тому це місце вважається для нашого міста особливим. Я знаю, були люди, що врятувалися під час розстрілу. Вони прийшли назад в місто і розповідали, як це було страшно. Тут загинули діти, молодь, старші люди. На жаль, у багатьох містах нашої області були подібні масові вбивства, в інших областях нашої країни теж. Ми проводимо мітинг, щоб не тільки нагадати про те, що трапилося, але і для того, щоб люди розуміли: повторення допустити не можна. Кожна людина гідна свого місця в суспільстві, – зазначив головний рабин Запорізького регіону Нохум а-Коен Ерентрой.
– До війни в Запоріжжі проживало 130-150 тисяч жителів. Виходить, що в ті роки тут був розстріляний або замучений кожен четвертий житель Запоріжжя. Це страшні вражаючі цифри. Потрібно пам'ятати про ті події і шанувати пам'ять загиблих, – зазначив голова по Комунарському району Володимир Кузьменко.
Пам'ять жертв Голокосту вшанували Хвилиною Мовчання. Учні єврейської гімназії «ОРТ-Алеф» читали вірші про ті події, розповідали про загиблих в Освенцимі та запалили свічки пам'яті.
На згадку про 6 мільйонів євреїв – жертв Голокосту учасники мітингу запалили шість факелів, та поклали квіти до меморіалу. Також, за єврейською традицією до пам'ятника поклали камені.
У траурному заході взяли участь заступник директора, начальник Управління міжнаціональних відносин Департаменту культури ЗОДА Павло Мяло, головний рабин Запорізької області Нохум Ерентрой, т.в.о. директора, завідувач відділу КУ «Запорізький обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради Олена Златова, голова Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані, представники єврейської громади міста, громадськість, молодь.
Також в цей день у будинку ім. Макса Гранта відбувся круглий стіл «Життя продовжується». На круглий стіл були запрошені представники обласної та міської влади, національні громади Запорізької області, партнерські організації громадянського суспільства та центр національних культур Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки.
Головна мета круглого столу – запропонувати нові підходи до вшанування пам'яті жертв Голокосту шляхом створення і реалізації проектів, що покращують життя тих, хто постраждав у роки Другої світової війни та розкривають волонтерські можливості молодого покоління.
Були представлені проект БО «ЗБФ «Хесед Міхаель», що реалізується за підтримки німецького фонду EVZ «Формула щасливого довголіття» та проект БО «ЄОЦ «Мазаль Тов», що реалізується за підтримки Міжнародної жіночої організації “Кешер” “Ган сімхот Сад щастя”. Проект спрямований на розвиток міжвікового діалогу та шанобливого ставлення до представників старшого покоління.

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45