search
Вівторок 9 квітня

Міжнародний день ромів

8 квітня 2019 року у центрі національних культур «Сузір’я» Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки відзначили Міжнародний день ромів.

У цей день в 1971 році, в рамках першого Всесвітнього ромського конгресу, було офіційно започатковано ромських громадський рух, затверджено національний прапор і гімн ромського народу. Це свято відзначається в понад 60 країнах світу.

Знаково, що такий захід відбувся й у Запоріжжі. Представники громадської організації «Запорізький ромський центр «Лачо Дром» познайомили присутніх із такою загадковою для багатьох ромською культурою, легендами, традиціями та святами.

Обласний методичний центр культури і мистецтва долучився до заходу й відзначив «Запорізький ромський центр «Лачо Дром» на чолі із Олексієм Падченко подякою за активну життєву та громадську позицію, збереження та примноження культурної спадщини та з нагоди Міжнародного дня ромів.

І все це – під запальні пісні та танці. Наприкінці заходу роми запросили також спрбувати національні страви, які виявилися неймовірно смачними.

Відзначимо, що такий захід є важливим для збереження і розвитку єдності ромської громади, їхньої культури, мови, етнічної ідентичності разом з громадянською інтеграцією в суспільство України.

Обласний методичний центр культури і мистецтва щиро вітає всю ромську громаду зі святом! Ми щиро віримо, що кожен громадянин України усвідомить: багатоманіття культур і толерантність – це те, що робить нас єдиними й непереможними!

Опре рома! Вперед рома!

Галерея зображень

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45