search
Понеділок 18 лютого

Честит Трифон Зарезан

16 лютого в селі Преслав Приморскьго району Запорізької області за усіма особливостями традиції, відзначили старовинне болгарське свято-обряд “Трифон Зарезан”, яке ввійшло в районний Перелік елементів НКС.


До проведення свята долучилися т.в.о. директора КУ “Обласний методичний центр культури і мистецтва” ЗОР завідувач відділу Олена Златова, провідний методист по роботі з національно-культурними товариствами Ганна Медведєва та провідний методист з народної творчості Анастасія Гнєздовська. На святі серед почесних гостей були: заступник міського голови м. Приморськ з питань освіти, культури, охорони здоров’я та соціального захисту населення Ія Алавацька та президент Асоціації національно-культурних товариств Запорізької області Науфаль Хамдані.
“Трифон Зарезан” – обрядове свято виноградарів, яке щороку відзначається перед початком сільськогосподарських робіт. А Святий Трифон є покровителем виноградарів і виноробів. Згідно з обрядом в цей день підрізають виноградну лозу та поливають її вином, щоб восени отримати добрий врожай. Серед кращих виноградарів і виноробів обирають Царя, голову якого прикрашають вінцем, сплетеним з виноградної лози.
Преслав – село, де переважно проживають болгари, які дотримуються національних звичаїв, тому дійства супроводжуються болгарськими народними танцями та піснями у виконанні учасників вокального ансамблю “Гармонія” Преславського СБК. Цьогоріч свято розпочалося на подвір’ї Преславського СБК, де жінки-господині передали чоловікам вовняні сумки, наповнені стравами, хлібом та буклицею з домашнім вином. Чоловіки на возі їхали до кращого “царя виноградаря-винороба”, обраного в минулому році та проводили обряд обрізання виноградної лози.
Далі у фойє СБК протоієрей Олександр – настоятель місцевого храму Успіння Пресвятої Богородиці провів молебен Святому Трифону та освяченою водою окропив зрізану виноградну лозу та домашнє вино.
Після молитви розпочався конкурс виноробів. Цього року на конкурсі було представлено 48 видів вина, виготовленого за старовинними сімейними рецептами. Для дегустації та визначення кращого вина організатори запросили двох досвідчених спеціалістів – викладачів Бердянського коледжу Таврійського агротехнічного університету з дисциплін “Технологія виноробства” Валентину та Людмилу Павленко.
Конкурс проводився в номінаціях:
- “Краще біле вино”;
- “Краще червоне вино”;
- “Приз глядацьких симпатій”;
- “Найстарший винороб села”.
- Головний приз – звання “Цар–винороб”.
Виноробство – це ціле мистецтво, і в цьому переконалися усі, хто завітатв на свято “Трифон Зарезан”, спілкуючись з кращими виноробами села.
У болгарських селах нашого краю свято “Трифон Зарезан” проводиться щорічно з успіхом та великою кількістю присутніх.

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45