search
П'ятниця 6 липня

„Кораблі світу: від великих відкриттів до сучасності”

5 липня 2018 року у центрі національних культур Запорізької обласної універсальної бібліотеки відкрилася цікава та пізнавальна виставка Геннадія Єлефвтеріаді „Кораблі світу: від великих відкриттів до сучасності”.


Представник Грецької ради Запорізької області „Еллада” Геннадій Єлефвтеріаді захоплюється виготовленням унікальних сувенірів - моделей всесвітньо відомих кораблів, зокрема й у пляшках, та мініатюрних макетів історичних будівель. У 2016 році усі охочі могли ознайомитися із його виробами під час святкування Дня Незалежності на площі Фестивальній – у містечку національно-культурних товариств Запорізької області.
Геннадій Єлефвтеріаді захопився мініатюрами сім років тому, кораблі робить із знанням справи, бо у молоді роки закінчив морехідне училище, із захопленням вивчає історію, зокрема Греції. Захистив дисертацію у Київському технологічному інституті легкої і харчової промисловості, багато років працював начальником технічного відділу Запорізької кондитерської фабрики. Усі свої знання використовує для захоплення, наприклад, розробив власну технологію „солодких” вітрил – аби вони мали вигляд наповнених вітром, витримує тканину у солодкому розчині та покриває лаком. Щоб виготовити одну модель, майстер витрачає від кількох тижнів до кількох місяців, а коли розпочинав роботу над моделлю „Титаніка”, готувався й морально – зокрема, ходив до церкви помолитися за душі загиблих. Свої моделі автор не продає, але, якщо просять, виготовляє для подарунків. Так, „Чорних перлин” з відомого кінофільму Геннадій Єлефвтеріаді зробив вже чотири штуки.
Автора виставки привітала голова Грецької ради Запорізької області „Еллада” Наталія Зурначіді та представники національно-культурних товариств. Президент Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані відзначив, що кожен народ має чимало талановитих людей і ми пишаємося кожним із них.

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45