search
Вівторок 6 березня

"Рушники співають”

5 березня 2018 року в Центрі національних культур Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки відбулась зустріч "Українсько-татарські мотиви”, присвячена відкриттю художної виставки члена спілки художників України, автора книги "Весільні обряди українців" Тетяни Беляєвої.

Тетяна Миколаївна — чарівна жінка, в душі якої — завжди весна!
“Сьогодні мої рушники співають! Чуєте? Це вони радіють глядачам”, з усмішкою та любов’ю говорить Тетяна Миколаївна. А ми пригадуємо рядки:
“....цілує сонце рушники
у чистій материнській хаті,
і чути, як мої думки,
мов ластівки стають крилаті...”
Тетяна Беляєва знайома з багатьма традиціями, які пов’язані з рушником, бо рушник з давніх–давен символізував не тільки естетичні смаки, а й був обличчям оселі.
Це був дивовижний захід, бо ми побачили взаємопроникнення двох культур — української та татарської. Голова Запорізького центру татарської культури "Алтин ай" Ряхіма Ахмерова демонструвала татарські народні вбрання, прикраси, проводила майстер класи з пов’язування татарської хустки.
“У кожного народу є свої звичаї та традиції. Багато з них - незвичайні та цікаві. Щоб жити в мирі зі своїми сусідами, людям треба знати про те, які особливості вони мають і поважати їх. Кожна жінка, яка вийшла заміж, готувала багато вишитий і прикрашений орнаментом рушник. Так як і українські дівчата вишивають рушники, щоб до весілля встигнути і до заміжжя приготувати. Культури наших народів схожі. Рушник – символ щасливого життя. Його можна порівняти з піснею витканою, або вишитою на полотні.” - розповідає Ряхіма Сулейманівна.
Відвідувачі виставки порівняли та знайшли спільні мотиви у візерунках татарської та української вишивок.

Галерея зображень

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45