search
Понеділок 26 лютого

Фестиваль фільмів національно-культурних товариств

23 лютого 2018 року в місті Запоріжжя, з метою збереження та розвитку традицій національних культур, формування культури спілкування представників різних національностей, налагодження культурних зв’язків та творчої співпраці вперше відбувся Фестиваль фільмів національно-культурних товариств.

Засновниками Фестилю є Департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації, комунальна установа “Обласний методичний центр культури і мистецтва” Запорізької обласної ради, Асоціація національних меншин Запорізької області.
Партнери Фестивалю: Міжнародна громадська організаця “Інтернаціональний союз” міста Київ, Спілка Вірмен Запорізької області.
До початку Фестивалю на прес конференції були присутні:
- Начальник управління міжнаціональних відносин та релігій Департаменту культури ЗОДА Павло Мяло;
- в.о. директора КУ “Обласний методичний центр культури і мистецтв” ЗОР
Оксана Герман;
- Член наглядової ради НСТУ від категорії забезпечення прав нацменшин, голова правління Інтернаціонального Союзу, генеральний директор проекту OUTLOOK м. Київ Дарія Карякіна;
- Завідуюча відділу з організації культурно-мистецьких заходів та міжетнічного співробітництва ОМЦКіМ Олена Райлян;
- Голова Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані;
- Режисер, музикант Майк Кауфман-Портниковм, м. Київ;
- Голова Запорізького єврейського громадського центру “Мазаль-Тов” Інеса Носенко;
- Секретар головного Рабіну Запорізьського регіона Нохум а-Коэн Эрентрой;
- Заступник голови Спілки Вірмен Запорізької області Рудольф Акопян;
- Виконавчий директор, проектний менеджер Запорізького ромського центру Анжеліка Кругляк;
- Голова Запорізького обласного товариства болгарської культури Василь Мітков;
- Заступник голови Запорізького обласного товариства больгарської культури Іван Ангелов;
- Режисер болгарського фільму Нікіта Родіонов;
- Голова товариства польської культури ім. Св. Іоанна Павла ІІ Ганна Макушинська та інші представники національно-культурних товариств області.
На фестивалі були представлені фільми, які залишають свій відбиток в історії, мистецтві та традиціях етнічних народів Запорізької області: єврейський ролік “Рош-а-Шана”, єврейський фільм “Дойна на ножі”, ромський фільм “Пам’ятати”, болгарський фільм “Запорізьке обласне товариство больгарської культури 2017”, польський “Польща у моєму серці” та вірменський “Гордість нації”.
Виконуюча обов’язки директора КУ "Обласний методичний центр культури і мистецтв" Запорізької обласної ради Оксана Герман подякувала колегам та представникам національно-культурних товариств за допомогу в проведенні Фестивалю:
— У кожного народу є події та люди, про яких треба знати та знімати фільми. Я думаю, що це головний месендж фестивалю. Цей захід допоможе нам дізнатися та зрозуміти культуру інших народів. Сподіваюсь, що фестиваль стане щорічним і до нього приєднаються не тільки національно-культурні товариства нашій області, а і всієї країни, — зазначила Оксана Герман.
Голова правління "Інтернаціонального Союзу" Дар'я Карякіна вважає, що проведення такого Фестивалю свідчить про налагодження міжкультурного діалогу в Україні.
— Деякі з цих фільмів мають, дійсно, соціально важливу складову. Якщо ми будемо знати більше про проблематику кожної з громад, що проживають в країні, то нам буде трошки легше бути ближче один до одного, — впевнена Дарина Карякіна.
— Сьогодні ми демонструємо фільми, за допомогою яких запорізький глядач зрозуміє життя, культуру та традиції представників ентнічних народів. Тому, на мою думку, цей Фестиваль — один з найважливіших культурних подій, — вважає голова Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані.
Перед головним екраном зібралися школяри, студенти, молодь та люди старшого віку. Дякуємо Широківській сільській раді за проявлену зацікавленість Фестивалем.

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45