search
Четвер 22 лютого

До міжнародного Дня рідної мови

    21 лютого у центрі національних культур “Сузір’я” Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся круглий стіл, присвячений міжнародному Дню рідної мови а також 100 річчю відновлення державності Литви.


    Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. В Запорізькому краї зареєстровано 94 громадських об’єднань національних меншин – носіїв понад 20 мов.
   На святі були присутні представники національно-культурних товариств, громадські діячі, журналісти. Лунали вірші та теплі слова різними мовами. Міжнародний День рідної мови - це свято унікальне. Винятковість його в тому, що воно є і спільним, і водночас вузько родинним для людей, яких об'єднала спільна історична доля в єдиний моноліт— народ. Немає народу, байдужого до рідної мови, до своєї землі, тієї, на якій він народився й живе. Немає в жодній мові й нерідних слів. Батьківська хата, материнська мова, рідна земля — словосполучення, що несуть у собі величезний почуттєвий заряд.
   Вітала присутніх і начальник відділу з організації культурно-мистецьких заходів та міжетнічного співробітництва КУ “Обласний методичний центр культури і мистецтва” Запорізької обласної ради Олена Райлян:
“Прекрасні всі на світі мови.
Акорди в кожної свої,
Бо в мускулистім кожнім слові
Живе народ – творець її.
Тому і всі люблю я мови!
Але мені найближча та,
Якою вперше я промовив,
“Кобзар” якою прочитав.
Не забувайте рідну мову,
Усім єством любіть її:
Просту, барвисту, пречудову,
Якій позаздрять солов’ї.
Ніжна, мила, світанкова
Ясна, чиста, колискова,
Мелодійна, дзвін котюча,
Дивна, радісна, співуча,
Лагідна, жива, казкова,
Красна, чарівна, шовкова,
Найдорожча, добра, власна,
Мудра, сонячна, прекрасна,
Солов’їна , барвінкова
Українська наша мова!”
   Щасливі ми, що народилися на такій чудовій, багатій, мальовничій землі – в нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, живуть наші батьки – тут коріння роду українського. І де б ми не були, скрізь відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємося аж до сліз, зачувши рідне слово.
    Зі святом вас, любі друзі!

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45