search
Понеділок 5 лютого

“Чарівництво східної кави”

3 лютого 2018 року в Центрі національних культур “Сузір’я” Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки відбулось свято “Чарівництво східної кави”. 


Організатором виступили Арабський Центр м. Запоріжжя, голова Адиль Тавді, Асоціація національних меншин Запорізької області, голова Науфаль Хамдані, та Центр національних культур “Сузір’я”. На святі були присутні:
- Оксана Герман, в.о. директора КУ “Запорізький методичний центр культури і мистецтв” ЗОР;
- Олена Райлян, завідуюча відділу ОМЦКіМ;
- Денис Васильєв, директор музею історії музичних інструментів "БарабанЗА", керівник этно-музичного клубу "БарабанЗА";
- Світлана Коваленко, голова грецького товариства “Геліос” м. Запоріжжя;
- Марія Роддіонова, голова Запорізького культурного товариства білорусів “Мінськ” м. Запоріжжя;
- Тетяна Дудка, голова товариства української культури “Чумацький шлях” м. Запоріжжя;
- Abdullah Al-Mahwity, голова Запорізького обласного центру єменської культури “Аль-Йаман”;
- Тетяна Лавриченко, голова національно-культурного товариства польської культури “Радощ” м. Вільнянськ та інші гурмани кави.
Східні країни є дуже привітними і гостинними. А кава виступає символом і уособленням цього. У більшості арабських країн чашечка ароматного гарячого напою є ознакою поваги і пошани. Обов'язком кожного господаря, будь-то багатий шейх або бідний бедуїн, запропонувати гостю каву. Це роблять і при зустрічі зі старими друзями, і при першому знайомстві. Кава по-східному має багатовікову історію відкриття і розповсюдження по всьому світу. Готують таку каву на відкритому вогні або гарячому піску в спеціальній посудині, яка називається “джезва” або “турка”. Цей ароматний напій кольору густої смоли з пишною піною має і другу назву: по-турецьки. Чашка такої кави не тільки бадьорить і додає сил, вона має свою біографію, свою філософію і традиції.
Так готували чарівний напій і на святі “Чарівництво східної кави”. Дуже цікавою була розповідь Н. Хамдані про традиції приготування кави у Марокко та майстер-класи. Ми дізналися, що кавою у Марокко зазвичай завершують ситну трапезу. Кунжут, чорний перець і мускатний горіх перемелюють разом з кавовими зернами, створюючи дійсно ароматний смак. За цим напоєм мароканці зустрічають новий день.
Один з кращих бразильських сортів кави, названий за іменем французького острова Бурбон у Карибському морі. Цей сорт має чистий, нейтральний, злегка солодкуватий аромат, і насичений смак. Відмінна риса Бурбона - витончений солодкувато-гіркуватий, трохи маслянистий смак з легкою кислинкою. Унікальна кава, відрізняється неймовірно збалансованим і дуже багатим смаком.
Еспресо, латте, капучіно вже давно стали традиційними напоями нашого життя - згідно офіційної статистики, кожен українець випиває 1,4 кілограми кави на рік. Ми дізналися, що фактично у кожній країні світу можна віднайти свій, неповторний рецепт цього напою.
Як і з чим п’ють каву в інших країнах?
В Ефіопії - Батьківщині кави, її обсмажують, поки приміщення не наповнюється ароматом ніжних, кавових зерен, після перемелюють, варять і подають жінки. За традицією, гість повинен випити не менше, ніж три чашки кави — в іншому випадку, на нього буде ображена господиня дому.
У Сирії кава взагалі чи не весільна церемонія. Наречена повинна показати себе у всій красі матері свого нареченого за допомогою кави, яка повинна вийти густою, ароматною і, найголовніше, з пінкою і східними прянощами. Після того, як мати вип'є кави, вона по праву оцінить кулінарну родзинку своєї майбутньої невістки.
У Греції кава — це прихована ознака симпатії, наприклад: жінка подає каву чоловікові, але від того, яким буде смак, залежить її ставлення. Пінка-це почуття, а її відсутність — ознака байдужості.
В Україні п'ють звичайну каву, з соком лимона, м'яти або додаванням згущеного молока.
Ефіопія вважається батьківщиною кави, а Ємен по праву заслужив славу першої країни, в якій кави стали культивувати і вирощувати. Сталося це так давно, що до фахівці сперечаються про те, в 12 або 14 столітті з'явилися перші єменські посадки кавових дерев. Як і п'ятсот років тому, кава з Ємену високо цінується шанувальниками ароматного напою.
Всі учасники свята “Чарівництво східної кави” здійснили справжню кавову мандрівку до країн, де приготування кави може вважатися справжнім мистецтвом. А ще вчилися варити каву, смакували солодощі, насолоджувались виступом этно-музичного клубу "БарабанЗА", відповідали на цікаві питання вікторини та танцювали разом східні танці.

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45