search
П'ятниця 2 лютого

Всесвітній День Хіджабу

1 лютого відзначається Всесвітній День Хіджабу – свято дуже молоде, але стрімко набираюче популярність у багатьох країнах світу. Хіджаб - це традиційний жіночий одяг в Ісламі, що має вкривати тіло і голову жінки. Цього вимагає релігія, а в деяких мусульманських країнах - і закон. Думка про проведення Дня Хіджабу прийшла до мусульманки Назми Кхан в 2013 році, зробивши перший крок, для того щоб розповісти світу, що ж таке Хіджаб. Назма Кхан вирішила створити сайт, де будуть викладені не тільки унікальні фасони хіджабу – відвідувачі зможуть розповідати про своє ставлення до ісламського одягу. Так і народилася ідея Всесвітнього Дня Хіджабу.


Основна категорія людей, які відзначають його – представники Ісламу, хоча багато хто цікавиться цим, незвичним на перший погляд, святом і серед представників інших релігійний конфесій.
Хіджаб – один з атрибутів жіночого одягу в мусульманському світі, який частіше почав зустрічатися на вулицях Запоріжжя, де культура не стикається з релігійними уявленнями про те, як і на що повинна одягатися жінка Ісламу. У подібній ситуації поява жінки в Хіджабі частіше зустрічає неоднозначну реакцію. Хтось спокійно ставиться до цього, хтось здивовано. У деяких людей поява жінки в Хіджабі в громадському місці, на роботі чи в навчальному закладі викликає нерозуміння.
1 лютого в Центрі національних культур “Сузір’я” Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки відзначили День Хіджабу — День солідарності та поваги до Ісламу. Привітання мусульманським жінкам висловили директор керівник Центру національних культур Ольга Назаренко, представник Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Олена Піддубна та завідувач відділу з організації культурно-мистецьких заходів та міжетнічного співробітництва Запорізького обласного методичного центру культури та мистецтв Олена Райлян.
Активістки Ісламського культурного центра Запоріжжя Танзіля Ісса та Ніяра Мамутова почали захід з розповіді про історію свята, про те, чому ісламські жінки носять Хіджаб та про інші факти з життя ісламських жінок. Дуже цікавою була розповідь Ніяри Мамутової про традиційне вбрання кримських татарок і їх відновлення. Побачили присутні відео-ролик про опитування запоріжців щодо носіння Хіджабу, яке було зроблено напередодні, почули які саме стереотипи існують у суспільстві стосовно хіджабу.
Як вдягається українська намитка продемонструвала Світлана Малюкова, представниця Академічного козацького ансамблю пісні і танцю "Запорожці" Запорізької обласної філармонії та солістка ансамблю української народної пісні та побутового танцю "Оксамит". До того ж, для православної християнки носити хустку також знак скромності і духовності. А для нас — українських жінок Намітка це традиційний стародавній головний убір української заміжньої жінки.
Надзвичайною подією стала розповідь про світові ісламські бренди жіночої моди та демонстрація моделей ісламського одягу. Дівчата зачарували усіх вишуканністю і красою. В знак підтримки ісламських жінок присутні вдягнули Хіджаби. А ще була можливість зробити незвичайні світлини у фотозоні, взяти участь у розіграші призів, пригоститися смаколиками та кавою, переглянути книжкову виставку, присвячену традиційним жіночим головним уборам.
Цей захід пройшов цікаво, гостинно та пізнавально.
День Хіджабу це спосіб освідомлення суспільством ісламських цінностей, поширення ідеї релігійної толерантності і зміцненню зв'язків між представниками різних віросповідань.

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45