search
Понеділок 25 вересня

Всеукраїнський молодіжний міжнаціональний фестиваль "Віра. Надія. Любов"

23 та 24 вересня у місті Мелітопоь відбувся ІІ Всеукраїнський молодіжний міжнаціональний фестиваль "Віра. Надія. Любов", який проводиться Департаментом культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації, відділом культури Мелітопольської міської ради, комунальною установою “Обласний методичний центр культури і мистецтва” Запорізької обласної ради, за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізької обласної ради, Виконавчого комітету Мелітопольської міської ради Запорізької області та ВМГО “Соціальний вектор”.
Метою Фестивалю є створення умов для міжкультурного діалогу і міжнаціонального співробітництва, а також забезпечення учасників Фестивалю додатковою можливістю духовного та інтелектуального розвитку шляхом залучення їх до мистецтва.
У рамках фестивалю у Центральній міській бібліотеці ім. М. Лермонтова відбулася презентація рецептів національної кухні народів "Кухня народів Північного Приазов’я". Народна кухня - це така ж культурна спадщина народу як мова, література, мистецтво; це національне надбання, яким можна пишатися. На виставці були зібрані найцікавіші книги з фондів бібліотеки.
Серед "смачних подій" можна відмітити інтерактивний пізнавально-просвітницький лекторій "ТОП-10 кращих страв мелітопольських куховарів XIX століття", який відбувся у Мелітопольському міському краєзнавчому музеї. Головним гостем був Володимир Різник, автор книги "Поваренная книга мелитопольских куховаров 19 века".
Також у рамках фестивалю у Мелітопольському інтеркультурному музеї "Кале" пройшов розважально-пізнавальний конкурс "Бабусині таємниці". Тут усіх бажаючих зустріла бабуся Соня з онуками – Настусею і Христинкою та юними помічницями з клубу "Факел". На заході були присутні мелітопольці та гості міста, які навчились готувати традиційні караїмські пиріжки.
24 вересня площа Перемоги перетворилася на інтернаціональну територію з яскравими костюмами, прапорами різних національностей та країн. Пройшла урочиста хода проспектом ім. Б. Хмельницького за участю національно-культурних товариств та творчих колективів міста. Представники національно-культурних товариств презентували атрибутику своїх країн: прапори, герби, книги, зразки народного мистецтва, фото з життя своїх громад.
Гостей та мешканців міста вразила літературно-художня композиція "Інтеркультурна родина". Разом з господарем Дідухом та його дружиною глядачі збирали врожай фруктів та овочей; побували на святі врожая у караїмів; збирали цибулю разом з чехами, а хміль – з німцями; веселилися на святі винограду у болгар; дізнавалися, яким буде врожай разом з татарами; святкували з євреями Рош-а-шана.
Зацікавленість гостей свята викликали учасники свята в давніх німецьких костюмах, хлопці з кримськотатарським прапором в старовинних костюмах, дівчата в яскравих східних сукнях. Тут же, біля фонтану, розгорнули свої виставки національні товариства. Всім стали до вподоби різні смаколики національних кухонь.
Учасників фестивалю вітали:
- міський голова Сергій Мінько;
- директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації Владислав Мороко;
- представник ВМГО “Соціальний вектор”.
На фестивалі прийняли участь безліч творчих колективів з міста, району, області та сусідніх областей. Двічі за фестиваль на сцену виходили гості фестивалю - грузинський «Гори», який своїй запальністю та драйвом підбурив публіку, та подарував найкращі враження.
Протягом усього фестивалю кожен знайшов заняття до душі, і народ веселився на повну, тому до самого кінця фестивалю кількість гостей на площі не зменшувалася, а від щасливих облич навіть сонце світило яскравіше!

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45