search
Фольклор

Фольклор

Українська земля, багата народними талантами і мистецькими здобутками, пишається своєю прадавньою історією, віковими традиціями. Значний внесок до золотого фонду української національної культури вносять й аматори Запорізького краю, відроджуючи народні звичаї, традиції та обряди. Кожен район, навіть кожне село нашої області багате своїми старовинними піснями,  календарними обрядами, загадками та віруваннями, підкреслюючи індивідуальність нашої Запорізької землі.

Станом на 01.01.2019 року в області діє 86 фольклорний колектив, який об'єднує 985 учасників, із них 19 дитячих колективів, в них займається 251 учасників.

Гордістю Запорізького краю є 25 “народних” та 2 “зразкових” фольклорних колективи, ці звання підтверджують високий рівень виконавської майстерності учасників, творчу самобутність та професійність керівників колективів.

Вимоги до аматорського фольклорного колективу.

Вимоги до аматорського фольклорного колективу.


Спираючись на колективну монографію співробітників відділу української фольклористики Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України «Український фольклор: методологія, динаміка функціонування.» за ред. М.К. Дмитренка.-К: ПаливодаА.В., 2014.-252с. та згідно з визначенням про фольклор як вид мистецтва, що художньо відображає дійсність у словесно-музично-хореографічних та драматичних формах колективної народної творчості, нерозривно пов’язаної з життям і побутом, де відбито світоглядні, етичні й естетичні погляди народу, аматорські колективи, що носять назву «фольклорний», мають відповідати наступним вимогам фольклорного жанру:

1. Робота за напрямком: виконання старовинних обрядів, побутових, козацьких автентичних пісень тощо.
2. Рівень виконавської майстерності: автентичність, використання народних інструментів тощо.
3. Художній рівень репертуару, його жанрова та стилістична різноманітність (репертуарна складова не менша 90% фольклорного матеріалу).
4. Відповідність використовуваного матеріалу до ознак:
а) анонімність (колективна народна творчість; твори, які не мають авторства);
б) варіантність або багатоваріантність (територіальна прив'язка творів);
в) спосіб передачі.

Колективи по містах, районах та ОТГ

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.