Elena Borisovna

«Хто зберіг любов до краю і не зрікся роду,
Тільки той віддав всю душу - все, що зміг, народу»

       18 листопада у Центрі національних культур «Сузір’я» Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася надзвичайна подія. Товариство української культури «Чумацький шлях», керівник Тетяна Дудка, в рамках фестивалю національних культур «Ми українські» провели літературно-музичну зустріч «Обереги роду». Ведучою заходу була учасниця ансамблю «Чумацький шлях», поетеса Алла Наконечна. Алла читала свої вірші, оповідання, розповідала про батька – поета Миколу Лободу. На зустрічі лунали пісні у виконанні ансамблю «Чумацький шлях», етно-фольк дуету «Жайворонки», Запорізької співачки Любові Камінської. Євген Жаворонков провів майстер-клас з гри на етнічних інструментах. Глядачам та учасника заходу стала до вподоби виставка та презентація старовинних родинних вишиванок, сорочок та хустин Світлани Малюкової.
      А головне те, що усі присутні разом створювали «Оберіг роду». Грудочка батьківської землі, вишитий чорним із червоним рушник чи сорочка, гілка калини, вінок, прикрашений стрічками, у який дбайливо вплетені барвінок та волошка, мелодійна пісня, дотепний жарт – все це українські традиції, обереги, наші прадавні добрі символи-захисники, знаки віри у вище заступництво. Саме з оберегів починається для кожного Батьківщина.
Присутніх вітали:
- в.о. директора КУ «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради Оксана Герман;
- провідний методист по роботі з національно-культурними товариствами Олена Райлян;
- Голова Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані;
- Голова Запорізького центру татарської культури «Алтин-Ай» Ряхіма Ахмерова.
Чому ця зустріч була надзвичайною? Тому, що усі присутні - люди різних національностей, різних професій, об’єдналися в єдину родину. Було затишно, радісно, спокійно. І це, завдяки товариству української культури «Чумацький шлях».
«Інколи Вона іде тули, куди вкаже вітер. Туди, де чебрець вигріває на камені цілющі пахощі, де ковила сплітає коси в гніздечко і ховає пташині яйця усі у крапочку, як у ластовинні, і їх ніхто ніколи не знаходить та й не шукає. А вона залишає в гнізді пір’інку, щоб туди повернутись, коли гніздо покличе. Інколи, стомившись бути дівкою Вона стає старезною бабою, лягає на теплу землю і слухає її. Слухати землю важко. Якщо вчасно не піде дощ, баба стане чорною, гливкою грудкою землі. Та небо любить бабу, що слухає землю. Воно посилає їй на голову дощ саме тоді, коли на вії падає перший пил, а черевики починають пускати коріння. Дощ буде лити доти, доки баба знову не стане дівкою. Доки не дістане з-за пазухи гребінець і люстерко. Коли розчеше коси, подивиться в люстерко – щиро засміється. Вона завжди залишає черевики там, де вони пустили коріння і вчиться ходити по краю хмари, доки на старій вербі не виростуть нові.»
                                                                                                                      Алла Наконечна-Лобода.
       

            Для кожної сім’ї важливий зв’язок поколінь. Для кожного з нас носіями духовності є наші батьки і берегиня родинного вогника – мати. Мати – Батьківщина.

24 червня 2017 року Німецька Євангелічно-лютеранська громада Бердянська відзначила 20-річний ювілей.

Цьогоріч виповнюється 100 років, відколи кримський курултай затвердив офіційний прапор – блакитне полотнище із золотою тамгою. 26 червня, в усьому світі відзначається день кримськотатарського прапора. На знак поваги, підтримки і солідарності з корінним народом Криму в Запоріжжі на площі Фестивальній підняли кримськотатарський стяг. Організаторами заходу виступили Запорізький офіс громадської організації «КримСОС» за підтримки Запорізької облдержадміністрації, Департаменту культури, туризму, національностей та релігій, Асоціації національних меншин Запорізької області, при участі обласного методичного центру культури і мистецтва. Учасники акції висловили солідарність з кримськими татарами, які вже три роки борються проти російських окупантів.

Церемонія відкриття проводилась у формі театралізованої вистави про пригоди Пітера Пена. Концертна програма вразила майстерністю артистів, оригінальністю хореографічних постановок, розмаїттям яскравих декорацій. Окремої уваги заслуговує зовнішній вигляд головної сцени міста – високоякісне освітлення, нове вбрання, чітке звучання нарівні з захоплюючими постановками дозволяє констатувати, що організаторам вдалось на високому рівні провести церемонію відкриття фестивалів «Топ-Топ» та «Зірки Азову».

14.06.2017 р. в Бердянському Центрі німецької культури “Фройндшафт” відбувся круглий стіл з національно-культурними товариствами на тему "Реформація - рух, що змінив світ…"

Згідно з планом роботи Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації на 2017 рік, з метою популяризації культурних надбань національних меншин та створення необхідних умов для збереження їх мовної та етнічно-культурної самобутності, 2 червня 2017 року в районному будинку культури смт. Приазовське відбувся круглий стіл з національно-культурними товариствами в рамках підготовки до фестивалю національних культур “Єдина родина”.

30 квітня 2017 року в м. Дніпро відбувся ІІ регіональний тур V Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім. Павла Вірського, в якому взяли участь хореографічні колективи Запорізької, Дніпропетровської Кіровоградської та Донецької областей.
Фестиваль-конкурс проводиться з метою збереження і розвитку народних традицій хореографії, збагачення професійного і аматорського мистецтва, підвищення художнього рівня балетмейстерських постановок, активізації організаційно-творчої та пошукової роботи, фіксації скарбів танцювального мистецтва України.

Сьогодні, 29 квітня, у Запоріжжі поклали квіти до Пам'ятного Знаку жертв Катинської трагедії. Біля пам’ятника польським військовополоненим перед Санктуарієм Бога Отця Милосердного пройшла акція пам’яті вшанування жертв Катинської трагедії «Катинський слід».

13 квітня 2017р. в центрі національних культур "Сузір’я” при підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ЗОДА, КУ “Обласний методичний центр культури і мистецтва” Запорізької обласної ради, Запорізької обласної універсальної бібліотеки відбувся найцікавіший захід - виставка арабської каліграфії в рамках проведення дня арабської писемності. На виставці присутні знайомилися з роботами Президента асоціації національних меншин Запорізької області, громадського діяча, доктора Науфаля Хамдані. Серед його творінь представлені цитати з Корану. За словами Науфаля Хамдани, всі роботи різні за складністю — деякі з представлених цитат він створював за два дні, на інші йшло до чотирьох місяців. При цьому однією з головних проблем було написання букви «вав» — найскладнішої, за словами Хамдани, в арабському алфавіті.
Виставка працюватиме до 15 травня.

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ
ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС «KIRILLOVKA - FEST»
смт. Кирилівка
Якимівський район
Запорізька область
27-30 травня 2017 року

Сторінка 1 із 4

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45