search

Волонтери розкривають потенціал сільського туризму та популяризують українське село за кордоном

У 2015 році в селі Буша Вінницької області громадською організацією «Центр розвитку Пангея Ультіма» було реалізовано проект Image Mapping. В основі ідеї проекту лежить промоція культурної, історичної, природньої спадщини окремих сільських територій і громад за допомогою медіаматеріалів, а також створення «іміджевих карт» – маршрутів, що підкреслюють унікальність та глибину місцевості. У 2016 році проект було продовжено на території Черкаської області, зокрема в заповіднику «Холодний Яр».

Серед іншого одним із покликанням проекту є популяризація українського села для зарубіжної аудиторії. Так, завдяки Image Mapping міжнародні волонтери мали можливість дослідити Україну та презентувати нові знання про неї молоді за кордоном. Волонтери Європейської волонтерської служби (ЄВС), програми Європейської Комісії «Еразмус Плюс» та Корпусу Миру США разом із українською командою проекту відвідують села Черкаської області, дізнаються про українську культуру та розповідають про свою. На основі подорожей вони розробляють англомовні медіаматеріали про життя українських сіл, які розміщують на окремому веб-сайті. Сьогодні там міститься інформація про шість сіл. Це погляд іноземних волонтерів, які завдяки англомовним матеріалам допомагають дізнаватися про українські села людям за кордоном.

Волонтерів з Польщі, Франції та США цікавлять українські звичаї. Як розповідає голова Центру розвитку Пангея Ультіма Ярослав Геращенко, «у процесі підготовки медіаматеріалів вони (волонтери) багато розпитували про те, як в Україні відбувається святкування визначних дат, про релігійні обряди. Фольклор також викликає у них значний інтерес. Волонтери шукають у селах людей, які грають на різних музичних інструментах, займаються малюванням, рукоділлям».

На першому етапі реалізації Image Mapping було створено туристичний маршрут. На другому – учасники проекту провели міжнародний молодіжний табір, у рамках якого 15 чоловік протягом двох тижнів розробляли маршрут, точками якого є так звані живі картини. На території п’яти сіл-партнерів у Холодному Яру було обрано дев’ять точок, де встановили лавку і раму без полотна навпроти. Рама фокусує увагу на якомусь цікавому об’єкті в селі. Крім того, під кожною «картиною» є опис об’єкту. На сайті міститься карта, на яку нанесені точки з живими картинами. Такі карти у паперовому форматі вже висять на автобусних зупинках у селах, задіяних у проекті.

У Буші маршрут існує рік. За словами місцевих, живі картини привертають увагу людей, адже їм стає цікаво відвідати усі точки і сфотографуватися біля кожної картини. Як стверджують організатори, ідея має і практичну користь – втомлений турист завжди буде радий присісти на лавку і відпочити, споглядаючи гарну картину. 

Облаштування однієї точки коштує до 3 тисяч гривень – метал, фарба, рами, табличка, лавка, бетон тощо. Функціонування сайту, організація Всеукраїнського форуму сільського туризму, витрати на металічні конструкції, транспорт і харчування стали можливими завдяки фінансуванню Посольства Фінляндії в Україні. Інші фінансові перешкоди проекту полегшувало те, що волонтери мають власний бюджет, що надається тією чи іншою волонтерською програмою для участі в проекті. Для забезпечення повноцінного харчування під час двотижневого табору було залучено 12 тисяч гривень засобами краудфандингу на платформі «Спільнокошт».

За твердженням Ярослава Геращенка, активно допомагають у реалізації проекту і місцеві мешканці. «Зараз в Україні жителі сіл знаходять все більше можливостей для розвитку сільського туризму. Якщо громада активна і буде ефективно розподіляти ролі, село зароблятиме на цьому, адже у нас є що показати. Крім того, це може бути альтернативною зайнятістю в сільській місцевості» - розповідає активіст.

 

Під час підготовки матеріалу використана інформація та фото, подані в інтерв’ю голови вінницької ГО «Центр розвитку Пангея Ультіма» Ярослава Геращенка порталу «Гурт» http://www.gurt.org.ua/interviews/34094/.

 

 

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45