search

Програма «Бібліоміст» дарує сучасну техніку бібліотекам Запорізької області

З 2008 року в Україні діє програма «Бібліоміст», фінансована Фондом Білла та Мелінди Гейтсів. Програма надає технічну допомогу українським бібліотекам. На її реалізацію Фонд Гейтсів виділив $25 мільйонів. На сьогодні допомогу отримали понад 2000 бібліотечних закладів. Сучасну техніку в рамках «Бібліомосту» одержали і бібліотеки Запоріжжя та Запорізької області.

Так, відвідувачі чотирьох бібліотек у Запорізькому районі (Мар’ївська, Новоолександрівська, Широківська, Кушугумська №1) отримали можливість безкоштовно користуватися комплектами комп’ютерної техніки (15 одиниць) та доступом до Інтернету.

Також 15 комп’ютерів, копіювальну техніку, доступ до мережі Інтернет одержали в користування мешканці пос. Мирне, с. Терпіння, Семенівка, Вознесенка і Константинівка. Обладнання було закуплене за грантові кошти, а з необхідною матеріальною базою — відремонтованим приміщенням та меблями — бібліотекам у цих населених пунктах допомогли адміністрації місцевих рад.

Окрім того, гранти від програмі «Бібліоміст» вигравали бібліотеки міст Запоріжжя, Мелітополя, Бердянська, Токмака, сел та селищ у Чернігівському, Гуляйпільському, Приазовському, Оріхівському, Василівському, Токмацькому та Кам'янсько-Дніпровському районах.

Передбачається, що надане Фондом Гейтсів комп’ютерне обладнання та доступ до мережі Інтернет допоможуть вирішити низку проблем, зокрема забезпечити ефективну профілактичну роботу щодо запобігання безробіття, формувати відповідальне ставлення молоді до планування професійної кар’єри за рахунок розширення знань про світ професій та спеціальностей, їх орієнтації у виборі діяльності на потребу ринку праці. Також це допоможе частково вирішувати проблеми працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та учасників бойових дій на сході країни. Доступ до інформації; можливість спілкування з рідними, близькими, друзями в інших містах та державах; навчання компютерній грамотності, одержання юридичних консультацій онлайн – це неповний перелік питань, які також можливо вирішувати в обладнаних технікою бібліотеках. Окрім того, запровадження сучасних технологій здатне стати ключем для популярності бібліотечних закладів у громаді.

Серед успішних прикладів використання подарованої техніки – історія Чернігівської районної бібліотеки, яка за допомогою доступу до Інтернету налагодила співпрацю з усіма громадськими організаціями, розташованими в цьому селищі міського типу. Зокрема, в Чернігівці функціонує громадська організація «Гвардія», що здійснює пошук даних про місцевих мешканців, які загинули під час Другої світової війни та інших військових конфліктів. Отримавши доступ до Інтернету на базі бібліотеки, НДО «Гвардія» мала можливість уточнити дані про воїнів-афганців Валерія Вілісова та Сергія Панченка. Віднайдена інформація була використана для проведення уроку мужності для молоді «Обпалені афганським сонцем». Готується до друку книга про земляків-чернігівчан, «Вони пройшли Афган», для чого уточнюються дані про їхню участь у бойових діях та одержані нагороди. (Ще більше успішних історій можна прочитати на сайті програми «Бібліоміст» у розділі «Успіхи бібліотек»: http://bibliomist.org/ua/.)

 

Ініціатива «Глобальні бібліотеки» Фонда Білла і Мелінди Гейтсів впроваджується у низці країн, що розвиваються і демонструють потребу й готовність допомагати бібліотекам надавати вільний доступ до Інтернету, а також навчати населення ефективно використовувати інформаційні технології. Ініціатива допомагає перетворити публічні бібліотеки у потужний ресурс, що може покращити життя мільйонів людей.

 

Фото з сайту http://times.zp.ua

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45