search

Фонди «Східна Європа» та «Монсанто» фінансують створення центрів дозвілля для мешканців українських сел

Сім років тому Фондом «Східна Європа» (ФСЄ) почалася реалізація проектів «Створення центрів соціальної активності для осіб похилого віку». На сьогоднішній день по Україні відкрито 28 центрів. Одними з останніх за фінансової підтримки Фонду "Монсанто" відкрилися центри в Житомирській області та у селі Ржищеві, що на Київщині. Ржищевський центр пропонує літнім людям соціально-побутові послуги, зокрема, пральні, прасування, перукаря. Тут також надаватимуться юридичні консультації з питань отримання усіх видів пільг, нарахування пенсії та інших видів соціальної допомоги, врегулювання питань з нерухомим майном тощо. Також створено комп’ютерний клуб, де пенсіонери навчаться користуватися комп’ютером, створять свої особисті сторінки у соціальних мережах, зможуть надсилати е-поштою листи своїм рідним, близьким та знайомим. Окрім цього, у центрі будуть проходити зустрічі, та відвідувачі зможуть скористатися послугами арттерапії та бібіліотерапії, для чого буде проведено волонтерський збір цікавих книжок в інтернеті, а також серед мешканців місцевої громади. Загальна сума фінансування для створення центру соціальної активності – 299,479 гривні. Основна стаття витрат – ремонт та облаштування, оскільки міська рада виділила приміщення на території лікарні, яке потребувала дуже серйозного втручання.

Центри дозвілля для малозабезпечених літніх людей зазвичай створюються на базі районних територіальних центрів соціального обслуговування і покликані стати місцем, де самотні люди можуть спілкуватися, займатися улюбленою справою, брати участь у роботі численних гуртків, а також опановувати нові навички. Окрім цього, у центрах надаються якісні соціально-побутові послуги, консультації лікарів, юристів та інших фахівців. Проектом також передбачено підготовку персоналу, забезпечення центрів необхідним обладнанням та залучення до співробітництва державних та приватних юридичних, культурних та соціальних установ.

Улітку 2016 року планується відкриття центрів дозвілля у Черкаській, Тернопільській та Вінницькій областях.

Так у с. Степанці, що на Черкащині виділено 223,007 грн. для відкриття центру на базі стаціонарного відділення територіального центру. У приміщенні, що потребує ремонту, будуть проведені необхідні роботи, закуплене відповідне обладнання. Користуватись послугами центру матимуть можливість і жителі навколишніх сіл: Козарівка, Синявка, Копіювате, Литвинець, Ковалі, Бересняги, Орлівець. В центрі надаватимуться нові послуги: прання та прасування білизни, дрібний ремонт одягу. Важливим напрямком стане заохочення здорового способу життя. Зокрема, у центрі будуть проводитись семінари-навчання за участю лікарів. Буде створено кабінет лікувальної фізкультури для тренувань та реабілітації людей з інвалідністю. Також надаватимуться консультації психолога, лікаря загальної практики сімейної медицини, спеціалістів з питань соціального захисту та пенсійного забезпечення.

В Умані Черкаської області центр соціальної активності для літніх людей «Мальва» буде створений на базі Центру соціальних послуг управління праці та соціального захисту населення міської ради. Для цього виділено 250 000 грн. Тут працюватиме комп’ютерний клуб, гурток з фотосправи, шахово–шашковий клуб, гурток художньо-прикладного мистецтва, гурток народного співу та хореографії. Для цього в центрі буде проведено косметичний ремонт, закуплено необхідне обладнання, підготовлено відповідних спеціалістів.

В обласному центрі планується освоїти 283 550 грн. грантових коштів для відкриття на базі територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси соляної кімнати, де проводитимуться сеанси галотерапії, та зал лікувальної фізкультури для осіб похилого віку. Центр обслуговує відвідувачів з Придніпровського району м. Черкаси та сіл Червона Слобода, Степанки, Хутори, Вергуни, Хацьки. Нові послуги допоможуть покращити стан здоров’я людей похилого віку, поєднуючи процедури у соляній кімнаті та сеанси фізкультури під наглядом досвідченого інструктора.

На базі відділення соціальної допомоги у с. Пробіжна Чортківського району Тернопільської області буде створено центр дозвілля для літніх людей, послугами якого користуватимуться і жителі сусідніх сіл: с. Товстеньке, с. Малі Чорнокінці, с. Колиндяни, с. Коцюбинчики. Тут надаватимуть консультації з медичних, соціально-побутових та юридичних питань. Крім того, буде організовано різноманітні гуртки, тематичні зустрічі. Бюджет - 45,755 грн.
На Вінничиині, на базі Територіального центру соціального обслуговування Тростянецького району, планується облаштувати 5 кімнат, де надаватимуться послуги юриста, лікаря, соціальних працівників, перукаря та швачки. Крім того, будуть створені клуби за інтересами, а саме: комп’ютерний, літературний та гурток з рукоділля. До організації роботу гуртків будуть залучені волонтери, які попередньо пройдуть відповідне навчання. Бюджет – 157 621 грн.

Джерело: http://eef.org.ua/

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45