search

Залучення фінансування з різних джерел є запорукою успішності та масштабності культурного заходу

Прикладом того, як для проведення культурних подій можна залучати фінансування з різних джерел, може слугувати Міжднародний фестиваль короткої прози Intermezzo у Вінниці. Уже сьогодні цей захід створює позитивний культурний і туристичний імідж для України.

Міжднародний фестиваль короткої прози Intermezzo щорічно проходить у Вінниці протягом чотирьох днів наприкінці травня і присвячений особистості українського письменника Михайла Коцюбинського. Intermezzo є одним з найвідоміших його творів. Ідея фестивалю випливає саме з цього оповідання: у важкі часи людина втомлюється від власних і чужих проблем, потребує зміни середовища, щоб загострити внутрішній зір та відчути власну сутність. Водночас вона стикається з реаліями життя, бачить суспільство збоку і зсередини і після короткого інтермеццо ще більше звернена до вирішення нагальних завдань – у побуті, в економіці, мистецтві, через благодійність.

Започатковано фестиваль у минулому, 2015, році. Стрижневим компонентом і особливістю Intermezzo є зв’язок літератури й кінематографу, пошук історій, які диктує митцям сучасність. Учасники фестивалю – українські та європейські літератори, письменники, сценаристи, режисери, менеджери культури, музиканти, художники, громадські діячі, лектори. Програма заходу складається насамперед із зустрічей з митцями, авторських читань та кінопоказів у різних локаціях міста та околиць, відкриваючи відвідувачам багату культурну та історичну спадщину Вінниці; а також із сценарних читань, цікавих культурологічних лекцій, дискусій, музично-літературних та трансмедійних перформансів, книжкових презентацій, вечорів поезії, виставок і т.д.

2015-го подія об’єднала у рідному місті Михайла Коцюбинського понад 50 українських та іноземних митців з Польщі, Хорватії та США. Три дні ввібрали в себе 35 різнопланових подій, що проходили на 10 майданчиках на обох берегах Південного Бугу (а також на пароплаві), разом із такими митцями, як: польський кінорежисер Кшиштоф Зануссі, балканський письменник Міщенко-Єрґовичта українські письменника Оксана Забужко, Лариса Денисенко, Василь Махно, Володимир Лис. Допомагали в проведенні заходу близько 40 волонтерів і шість учасників команди. В рамках фесту проводилася екскурсія «Вінниця Коцюбинського».

Аудиторія фестивалю – вінничани, молодь, студентство, інтелігенція, любителі літератури та кіно, гості міста як із західних, так і з центральних, східних міст України.

Intermezzo є некомерційним проектом. Його організатори: ГО «Інститут культурного менеджменту», Вінницька міська рада та Вінницький літературно-меморіальний музей М.М. Коцюбинського. Фестиваль проходить під патронатом міського голови Вінниці.

Фінансово захід підтримується з різних джерел. Як розказала в інтерв’ю сайту «Креативність та культура» організаторка Intermezzo Ірина Вікірчак (https://www.culturepartnership.eu/article/iryna-vikyrchak), третина виділяється з бюджету м. Вінниця, друга третина – це гранти й підтримка офіційних закладів (наприклад, Консульства Республіки Польща у Вінниці, Польского Інституту, Чеського культурного центру). І остання третина – комерційні спонсори.

Цього року Intermezzo проходитиме протягом 26-29 травня і міститиме спеціальну програму, присвячену Криму і кримським татарам, проблемам культурної ідентичності півострова, історичній долі народів Криму, темі втраченого і віднайденого дому. Кримська програма познайомить із письменниками, музикантами і кінорежисерами Криму, а також розкриє нові інтерпретації традиційної культури кримських татар.

 

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45