search

Як іноземні кошти допомагають активістам розвивати в Запоріжжі культуру читання

У 2015-2016 роках у Запоріжжі з аншлагом пройшли декілька масштабних культурних подій. Насамперед, йдеться про міжнародний фестиваль «Запорізька книжкова толока» та його «дитинку» – «Книголісся». Обидва заходи відбувалися і відбуваються із залученням грантових коштів від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Запорізька книжкова толока (ЗКТ) проходила протягом трьох днів – 16-18 жовтня 2015. За ці дні в рамках міжнародного фестивалю відбулося 170 заходів (презентація книжок і видавництв, круглі столи і дискусії, прес-конференції та автограф-сесії, книжкові та хендмейд-ярмарки), у ньому взяли участь 30 видавництв та 60 авторів найкращих творів з усіх куточків України. Організацією займалися Асамблея культурних діячів Запоріжжя та Центр мистецтв «Арт-Простір».

– Проект розрахований на те, щоб залучати нових і нових читачів. Але, насамперед, толока покликана мирити громадян України між собою і з представниками інших національностей, – відзначав директор «ЗКТ» Ігор Гармаш.

Подбали організатори і про те, щоб толоку було цікаво відвідувати не лише дорослим, а й дітям – для цього було облаштовано дитячий майданчик «Книголісся». Тут малеча могла послухати читання книжок зі сцени під час читацького марафону, взяти участь у різноманітних перформансах та майстер-класах.

А вже наступного року «Книголісся» виросло в окремий проект Запорізької книжкової толоки, що реалізується Запорізьким обласним благодійним фондом «Посмішка дитини» в рамках проекту Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

«Книголісся» проводиться у форматі сімейного фестивалю і відбувається один раз на місяць протягом неділі, починаючи з січня 2016 року. Отже, на момент написання цієї історії успіху відбулося три фестивалі. Формат «Книголісся» передбачає три напрямки: читання, творчість і спілкування. Тож у рамках фесту передбачено простір для читання вголос – будь-хто, хто виявить бажання, може зі сцени прочитати улюблену казку, запрошуються також відомі дитячі письменники, відомі люди. Читацький марафон переривається дитячими виставами, виступами музикантів, презентаціями книжок і книжкових видавництв. Також діти та їхні батьки мають змогу взяти участь у понад 30 майстер-класах: малювання на піску, витинанка, виготовлення закладок та листівок, валяння, аплікація, ліплення з глини та пластиліну, орігамі тощо.

Про те, що цей сімейний фестиваль має шалений успіх серед запорізьких сімей, можуть свідчити не лише фотографії, а й цифри. Як зізнаються організатори, перше «Книголісся» замість очікуваних 300 людей відвідало 600; другий і третій фест привернув увагу вже понад тисячі мешканців Запоріжжя, переселенців та гостей міста. Залишається лише гадати, скільки учасників та відвідувачів зможуть зібрати «кніголісяни» під час наступного заходу. Хочете побачити на власні очі – завітайте в ПК ім. Кірова у Запоріжжі 17 квітня.

Фото з фейсбук-сторінок Запорізької книжкової толоки (https://www.facebook.com/booktoloka/?fref=ts) та «Книголісся» (https://www.facebook.com/groups/knigolesie/?fref=ts).

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45