search

Місто Мелітополь

MelitopolМісто Мелітополь належить до групи південних міст Запорізької області. Місто засновано в 1784 році. Відстань до обласного центра – 120 км., до Азовського моря – 50 км. Загальна площа міста складає 49,66 тис. км. кв. Із загальної площі міста 3348 га території зайняті житловими та промисловими спорудами. В Мелітополі проживають більше 157 тис. мешканців.
Культурні потреби населення міста задовольняють:
- палац культури ім. Т.Г. Шевченка;
- палац культури залізничників;
- дитяча художня школа;
- дитяча школа мистецтв;
- дитяча музична школа;
- централізована бібліотечна система, яка об’єднує 5 бібліотек: центральна бібліотека ім. М. Лермонтова, центральна дитяча бібліотека ім. Гайдара, бібліотека ім. М. Горького, бібліотека ім. Шевченка, бібліотека ім. Маяковського Мелітопольського міського краєзнавчого музею.
На базі трьох шкіл естетичного виховання здобувають початкову мистецьку освіту близько 1000 учнів, багато з яких продовжують навчання в спеціалізованих середньо-спеціальних та вищих навчальних закладах, займають призові місця на різноманітних фестивалях та конкурсах виконавської майстерності.
Бібліотеками міста користується понад 30 тисяч мешканців міста, за рік працівниками бібліотек міста проводиться понад 500 масових заходів для різних категорій населення.
Міський краєзнавчий музей-одне з най розкішніших старовинних будівель міста. На сьогоднішній день в ньому можна побачити сорок п'ять тисяч різних експонатів. Одна з найцінніших колекцій скіфського золота (датується 4 в. до н.е.) Краєзнавчий музей відвідують понад 50 тисяч мешканців міста та регіону на рік, науковими співробітниками музею проводиться понад 300 екскурсій та 100 лекцій різної тематики.
На базі палацу культури ім. Т.Г. Шевченка та палацу культури залізничників працює 23 колективів художньої самодіяльності, з них 19 має звання «народний» та «зразковий» аматорський колектив, в яких займаються 653 учасника.
Успішно функціонує 21 любительське об’єднання та клубів за інтересами, в яких займається понад 2370 учасників.
В Палаці культури залізничників працює 12 колективів художньої творчості, в яких займаються 419 учасника, функціонує 10 любительських об’єднань та клубів за інтересами, які відвідують 770 чоловік.

Міські мистецькі ініціативи

1. Урочиста церемонія щорічної відзнаки «Радість моя, Бджілко!» з метою вшанування видатних жінок Мелітополя.
2. Фестиваль хореографічного мистецтва «Терпсихора».
3. Всеукраїнський фестиваль-конкурс духової та естрадної музики «Таврійські сурми».
4. Міський ярмарковий фестиваль «ЧерешнЁво».
5. Фестиваль меду «МедоВО!».

Заслужені працівники культури України

Романцов Станіслав Олександрович – директор міського палацу культури ім. Т.Г. Шевченка.

Романцова Світлана Олександрівна – керівник народного ансамблю спортивного бального танцю «Радуга» міського палацу культури ім. Т.Г. Шевченка.

Чабанова Юлія Михайлівна – викладач предметно-циклової комісії диригентсько-хорових та музично-теоретичних дисциплін Мелітопольського училища культури.

Начальник відділу культури Мелітопольської міської ради

Семікін Михайло Олександрович

Тел. 0619-42-25-52

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45