search
Середа 20 червня

Театралізоване свято «Праці, поля, хліба і душі…», Приморський район

Ласкаво просимо в Нельгівку,
Де пісня й звичаї живуть
Де пахне ставом і колоссям
Де рушники узорами цвітуть.
Жнива для селянина – це все: статок у господарстві, затишок у родині, щаслива пісня й веселе свято.
Вже другий рік в селі Нельгівці Приморського району, в кінці червня проходить театралізоване свято «Праці, поля, хліба і душі…» під гаслом «Хвала рукам, що пахнуть хлібом», а ще це свято – проводи на зажинки (жнива).
Свято розпочалося з параду сільськогосподарської техніки, яка вийде на поля збирати урожай: нові комбайни, трактори, машини. В центрі села імпровізована сцена: викладені тюки сіна, зверху горох, снопи з колосків пшениці, ячменю, багато польових квітів, вишитих рушників.
В цьому році на свято приїхали творчі аматорські колективи з 8 клубних закладів району. Зі святом присутніх привітали голова Зеленівської сільської ради Большов С.М., голова Приморської районної організації профспілки працівників АПК Кислова Н.В. Свято благословив настоятель храму Архистратига Божого Михаїла протоієрей Ростислав Чабанов.
У народі не даремно мовиться, що хоч зерно і золотим родиться, але перетворити його на «золото» дуже не просто. Нельгівські хлібороби завжди славилися працьовитими, гостинними людьми, які вирощують високі урожаї. Завдяки «золотим рукам» та мудрості аграріїв живе наша українська нива.
Виступи художніх колективів Зеленівського, Юр’ївського, Новоолексіївського, Гюнівського, Єлизаветівського, Єлисеївського СБК, Петрівського, Партизанського СК з тематичними, відомими і милими кожному хліборобу піснями: «Хліборобський коровай», «Сіяв мужик просо», «Живет село родное», «Поклонись хлебу славному» і жартівливі пісні «Варенички», «Сільський туризм», «Надоїло нам бабам корови доїть» змінюються запальними танцями.
Шанобливе ставлення до хліба, до хліборобів передається в селі із покоління в покоління. Адже хлібороби роблять все можливе, щоб зібрати добрий урожай, щоб усі ми були з хлібом.
Вперше в Приморському районі проводився конкурс на краще виготовлення Дідуха – національного символу свого роду та його презентація. В конкурсі прийняли участь 5 учасниць: Марина Авекіна з Нельгівки, Катерина Додуладенко з Петрівки, Катерина Златєва з Гюнівки, Катерина Савченко з Єлизаветівки та Альона Бунчак з Зеленівки. Запропонувавши цей конкурс у організаторів були сумніви, як з ним справляться конкурсанти, але ту презентацію, яку представили учасниці, дуже сподобалася глядачам і членам журі. Скільки цікавого, нового дізналися присутні про значення і традиційну символіку Дідуха, снопа. Допомагали учасницям конкурсу в презентації і учасники колективів. Переможницею конкурсу стала Катерина Златєва з Гюнівки з Різдвяним Дідухом. Всі учасниці отримали пам’ятні подарунки, а переможниця і Диплом.
Слова щирої подяки звучали всім працівникам полів, ветеранам праці, механізаторам, фермерам, спеціалістам сільського господарства, всім, хто своєю невтомною працею, забезпечують щедрий урожай. Необхідно відзначити, що в с. Нельгівка багато молоді, яка залишається в селі, бо є робота в фермерських господарствах і СВК «Україна».
Свято проводиться клубними працівниками Нельгівського СК за підтримки та участі СВК «Україна», керівник Денченко П.І., фермерських господарств «Большова», «Денченко» та Зеленівської сільської ради.
Організатори свята підготували багато подарунків учасникам творчих колективів, пригощали смачним кулішем, а для всіх працівників поля – святковий обід.
Прозвучала фінальна пісня «Зеленеє жито», яку виконали всі учасники свята.
Дуже приємне і радісне враження залишилося від участі в проведеному святі. Розумієш, як важливо в цей важкий час бачити усміхнені обличчя людей, чути добре слово про людину праці, і відчувати впевненість в завтрашньому дні, бо є такі люди, які хочуть і вміють створювати таке свято для душі…

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45