search
Середа 24 січня

День Соборності в Приморську

День Соборності України - НА ШЛЯХУ ДО СВОБОДИ ТА НЕЗАЛЕЖНОСТІ

В історії становлення незалежності і соборності України особливе місце займає день 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Саме цей день з′єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою прийнято відзначати як свято – День соборності України.

До цієї значної події 22 січня у районній бібліотеці міста Приморськ пройшла історико-літературно-музична композиція «НА ШЛЯХУ ДО СВОБОДИ ТА НЕЗАЛЕЖНОСТІ»

День 22 січня увійшов до національного календаря,як велике державне свято-День Соборності України і відзначають його з 1999року.
До святково прикрашеного читального залу завітали учні та вчителі міських шкіл № 1 і №2 та українсько-болгарського багатопрофільного ліцею. Бібліотекарі підготували тематичні книжкові виставки «День Соборності» і «Герої не вмирають»,присвячену загиблим в зоні АТО за суверенітет та свободу України героям- землякам Сергію Шилову і Сергію Колесниченко.

Науковий співробітник Приморського краєзнавчого музею Ольга Миколаївна Нікульча виступила з історичною довідкою «Акт Злуки-перший крок на шляху до соборності і державності України». Працівниками краєзнавчого музею була підготовлена виставка- хроніка «Акт Злуки-символ єднання та соборності України»,а також тематичну виставку «Український національний одяг: Схід і Захід».

З музичними привітаннями ,з піснями «Україна-це ми», «Моя Україна» , «Хай живе надія» виступили учасники художньої самодіяльності міського будинку культури:Мілана Соломатіна,Богдан Русаков, Вероніка Марченко,Василь Литвиненко. Вірш В.Сосюри «Любіть Україну» прочитала учениця ліцею Маргарита Янчева. Юних артистів тепло вітали глядачі оплесками. Майбутнє України в руках молоді. Від неї залежить, якою буде наша держава, а держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою, щасливою.

Ведучі Тетяна Ковтун та Людмила Колодіна нагадали присутнім ,що ми пам’ятаємо і про незліченні жертви наших співвітчизників, покладені на вівтар незалежності та соборності держави. Всі присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять Героїв Небесної сотні, борців за свободу людей під час Революції Гідності, героїв, що полягли у боротьбі, захищаючи суверенітет, незалежність та територіальну цілісність нашої України.
Під час заходу були використані хроніко-документальний фільм «Злука», відео-ролики: «Моя країна – Україна», «День Соборності»,фото презентація «Соборність нашої держави».

В залі до уваги глядачів була представлена виставка кращих робіт-переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Об ‘єднаймося ж,брати мої!» учнів Приморської ДХШ.

Захід –це спільна робота методистів організаційно-методичного відділу КЗ ЦКС , Приморської районної бібліотеки, працівників міського будинку культури , учасників художньої самодіяльності міського будинку культури,Приморського краєзнавчого музею , Приморської ДХШ.

Галерея зображень

Запорізький Обласний методичний центр культури і мистецтваНаші кнопки для розміщення на Ваших ресурсах.

Для обміну кнопками звертайтесь через "Зворотній зв'язок" нижче.

Запорізький Колорит

Поштова адреса:

69095, Україна, Запоріжжя, пр. Соборний, 152 (див. на мапі )

 

Час роботи:

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00, Пт. з 8:00 до 15:45

Перерва з 12:00 до 12:45